Dragon Age: Dreadwolf yeniden isimlendirildi – Oynanış tanıtımı yakında

BioWare, Dragon Age: Dreadwolf’un yeniden adlandırıldığını doğruladı. Serinin dördüncü oyunu Dragon Age: The Veilguard olacak.

Stüdyo ayrıca oyunun 15 dakika uzunluğundaki ilk oynanış görüntülerinin 11 Haziran Salı günü TSİ 18:00’da Dragon Age’in resmi YouTube kanalından yayınlanacağını belirtti.

Baş yapımcı Gary McKay, BioWare’in resmi blogunda yayınladığı bir makalede oyunun temasını daha iyi yansıtmak için isim değişikliğine gittiklerini belirtti.

McKay, Dreadwolf adının oyunun ana temasına uymadığını, Solas (Dreadwolf) ana kötü adam olarak kalsa da, oyunun en önemli yanının ana kahraman ve onun destekleyici grubu olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca Dragon Age: The Veilguard’da verdiğimiz kararların yoldaşlarımızı oluşturan yedi karakterin ilişkilerini ve hayatlarını etkileyen derin hikayelere sahip olacağını ekledi.

Dünyaya yayılan yeni ve korkunç bir tehdidin üstesinden gelirken, unutulmaz kahramanlardan oluşan bu ekibi bir araya getireceğiz. Elbette Dreadwolf’un hikayede önemli bir rolü olacak ancak deneyimin kalbinde düşmanlarımız değil, biz ve ekibimiz yer alacak.

Dragon Age, The Veilguard

Dragon Age: The Veilguard için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Belki de oynanış görüntülerine ek olarak bir tarih veya zaman aralığı verilebilir. Öte yandan oyunun ne zaman geleceğine dair bazı iddialar ortaya atıldı.

Giant Bomb’dan Jeff Grubb, EA’in yeni Dragon Age’i bu yıl çıkarma konusunda kararlı olduğunu bildirmişti. Eurogamer Genel Yayın Yönetmeni Tom Phillips ise oyunun mevcut mali yılda (Nisan 2025’e kadar) geleceğini öne sürmüştü.

Güvenilir kaynaklardan gelen bu iddialara bakılırsa The Veilguard önümüzdeki bir yıl içinde piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.