Dragon Age: Dreadwolf mevcut mali yılda çıkabilir

Electronic Arts’ın uzun zamandır beklenen Dragon Age: Dreadwolf’u nihayet mevcut mali yılda piyasaya sürmeye hazır olduğu bildiriliyor.

Eurogamer Genel Yayın Yönetmeni Tom Phillips’e göre BioWare tarafından geliştirilen fantastik RPG, yayıncı EA’in son mali raporunda Nisan 2025’e kadar piyasaya sürüleceğinin belirtildiği henüz duyurulmamış iki oyundan biri.

Şirketin mali raporunda, “2025 mali yılında henüz duyurulmamış iki oyunumuz var: 4. çeyrekte bir partner oyunu ve sahibi olduğumuz bir IP. Daha sonraki bir tarihte zamanlamayla ilgili daha fazla ayrıntı vermeyi umuyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Dragon Age: Dreadwolf, Dragon Age 4

Söz konusu mevcut IP, Dragon Age’in yeni oyununa işaret ediyor olabilir. Ancak diğer yandan Dreadwolf’un daha önce resmi olarak duyurulmuş olması şüphe uyandırıyor.

Öte yandan henüz elimizde net bir çıkış tarih yok ancak yakında oyunun çıkış tarihine yönelik bu aralık daha da daralabilir.

Dragon Age, Dreadwolf

Dragon Age: Dreadwolf hâlâ perde arkasında

Dragon Age: Dreadwolf daha önce duyurulsa da henüz kapsamlı bir tanıtım gelmedi. Daha önce Dragon Age: Inquisition’da oynanabilir karakterlerden biri olan Solas’ın yer aldığı kısa bir sinematik fragman yayınladı.

EA ve BioWare, özlemle beklenen yeni oyunun Anthem (2019) ve Mass Effect: Andromeda’nın (2017) beklentileri karşılamamasının ardından stüdyonun kaderini tersine çevirmesini umuyor.

BioWare, 2023’te sancılı işten çıkarmalar yaşadı ve Dragon Age’in yeni oyunu üretim öncesi aşamada kaldı. Ayrıca Mass Effect baş yazarı ve Dreadwolf’un yapım direktörü Mac Walters, 20 yıl sonra Ocak 2023’te şirketten ayrıldı.

Stüdyo, Dragon Age: Dreadwolf’u bu yaz tanıtmayı planlıyor. Oyun yaklaşık 10 yıllık bir aranın ardından seriyi tekrar uyandıracak. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.