Dragon’s Dogma 2 oyuncuları performansı artırmak için NPC’leri öldürmeyi öneriyor

Dragon’s Dogma 2 bugün oyuncularla buluştu. İlk incelemeler umut verici olsa da Capcom’un da kabul ettiği gibi performans, geliştirilmeye açık bir alan.

Aksiyon RPG oyunu, tüm platformlarda limitsiz kare hızına sahip ancak içeriğin çok miktarda olması performansı zorlayabiliyor. PC kullanıcıları bile bazı sorunlar yaşıyorken, P55 ve Xbox Series X sürümleri bazen 30 fps altına düşüyor.

Capcom’a göre oyundaki NPC’ler sorunun büyük bir parçası çünkü davranışlarını belirleyen karmaşık bir sisteme bağlılar. Çok sayıda NPC’nin olduğu sahnelerde kare hızında önemli düşüşler olabiliyor.

Dragon's Dogma 2, Capcom

Dragon’s Dogma 2 oyuncularından ilginç öneri

Geliştiriciler daha iyi bir optimizasyon sunmak için çalışıyor olsa da Reddit‘teki bazı oyuncular sorunu NPC’leri topluca öldürerek düzeltmeyi planlıyor.

Oyundaki NPC’ler öldüklerinde yeniden canlandırılmadıkça geri dönmüyorlar. CPU kullanımını azaltmak için önemsiz karakterleri ayıklayarak kare hızını artırmak mantıklı olabilir.

Çözümün işe yarayıp yaramayacağı belli değil. Tartışma çoğunlukla troll gibi görünse de öneriler arasında öldürmeye değer en gereksiz NPC’lerin bir listesini oluşturmak bile yer alıyor.

Dragon's Dogma 2

Capcom, oyunun konsollarda kalite veya performans modu sunmayacağını açıklamıştı… Anlaşılan, düşük fps’ye yol açan sorunların var olduğunu ve şimdilik kalite modu seviyesine çıkılamayacağını kabul ediyorlar.

Dragon’s Dogma 2, PS5, Xbox Series X/S ve PC’de mevcut. Oyunu alanlar ve deneyimleyenler, performans tarafında yaşadıkları sorunları yorumlarda paylaşabilirler.

Bu arada Capcom, oyunlarının Metacritic puanlarına göre 2023’ün en iyi yayıncısı ünvanını Sony’den aldı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.