Assassin’s Creed Jade, 2025 yılına ertelenmiş olabilir

Ubisoft’un oynaması ücretsiz mobil oyunu Assassin’s Creed Jade bu yılı eş geçecek gibi görünüyor. Oyunun 2025 yılına ertelendiği bildiriliyor.

Reuters‘ın raporuna göre, Tencent yakın zamanda büyük çaplı bir strateji değişikliğinin parçası olarak Assassin’s Creed’in yeni oyun üzerinde çalışan yüzlerce geliştiriciyi yeniden görevlendirdi.

Bu nedenle, Antik Çin’de geçen ve en az 4 yıldır geliştirilmekte olan açık dünya aksiyon-macera oyununun artık 2024 yerine gelecek yıl piyasaya sürülmesinin beklendiği belirtiliyor.

Assassin’s Creed Jade, Ubisoft’un 2022’de Çinli şirketle büyük bir stratejik ortaklığa imza attığını duyurmasının ardından Tencent’in Level Infinite bölümü tarafından yayınlanacak.

Tencent’in oyunun önceliğini kaldırma kararının, şirket içi oyunlara daha fazla ve dış ortaklardan gelen büyük batılı serilere daha az odaklanmaya yönelik daha geniş bir hareketin parçası olduğu öne sürülüyor.

Assassin's Creed Jade

Ubisoft, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Assassin’s Creed Jade için Android ve iOS’ta bir kapalı beta gerçekleştirmişti. Sonrasında oyuna dair daha fazlasını duymadık.

Mobil oyun, M.Ö. 3. yüzyılda Antik Çin’deki ilk birleşik hanedanlardan birinin zamanında Xia’nın yolunu keşfedeceğiniz bir Uzak Doğu macerası sunacak.

Doğu ile Batı arasında benzeri görülmemiş bir ticaret ve kültürel alışveriş dönemi başlıyor ancak bununla birlikte gölgelerde gizlenen yeni zorluklar ve tehditler geliyor.

Usta Wei Yu’nun evlatlık çocuğu olarak, kadim bir tarihe sahip İmparatorluk merkezi Xianyang’ın nefes kesen manzaralarını keşfederken, gizli tehlikelerle mücadele edeceksiniz.

Ubisoft, ana serinin Assassin’s Creed Red kod adlı bir sonraki oyunu üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Yayıncı, oyunun Nisan 2025’ten önce geleceğini ortaya koymuştu.

Assassin’s Creed Jade, Red ve serinin diğer oyunları hakkında daha fazlasını öğrenirsek sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.