DualSense Edge ve standart DualSense’in pil boyutları karşılaştırıldı

DualSense Edge, oyuncuları cezbeden bir kontrol cihazı olsa da içindeki pilin standart DualSense’e kıyasla çok daha küçük olduğu ortaya çıktı.

Sony, DualSense Edge’in standart oyun koluna göre daha kısa pil ömrüne sahip olacağını açıklamıştı. Kontrol cihazlarının içi açıldığında, aradaki farkın şaşırtıcı derecede fazla olduğu görüldü.

Aşağıdaki kıyaslamaya bakılırsa, yeni PS5 kontrol cihazı, pil ömrü konusunda oyuncuları epey üzecek gibi görünüyor…

DualSense Edge yaklaşık %33 daha düşük pil kapasitesine sahip

Budd’s Controllers, iki kontrol cihazının pillerini yan yana getirdi. Paylaşılan fotoğrafta yer alan büyük pil, standart DualSense’e ait. Peki rakamlar ne diyor?

DualSense Edge pilinin kapasitesi 1050mAh/3,9Wh ve orijinal DualSense’in pil kapasitesi olan 1560mAh/5,9Wh’den yaklaşık %33 daha düşük. Görsel zaten aradaki farkı açıkça sergiliyor.

Sony, Edge’in birçok özelliğe sahip olduğunu ve aradaki farkın bundan kaynaklandığını belirtmişti. Fotoğrafta da pili yerleştirecek alanın bayağı kısıtlı olduğu göze çarpıyor.

dualsense edge, ps5, fn

PS5’in yeni pro kontrol cihazı, modüler tasarımıyla öne çıkıyor. Değiştirilebilir arka düğmeler ve analog başlıkları, kişiselleştirilebilir bir oyun deneyimi vadediyor.

Ayrıca oynadığınız oyun türüne göre aralarında hızlıca geçiş yapabileceğiniz üç adede kadar özel profil oluşturabiliyor ve PS5 konsolunuzda 30 adede kadar profil kaydedebiliyorsunuz.

DualSense Edge, 26 Ocak’ta piyasaya sürülecek. Cihaz, ülkemizde de ön siparişe açıldı ve 6.599 TL fiyat etiketiyle satışa çıktı. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.