God of War Ragnarok, Call of Duty ve FIFA 23 için önerilen DualSense Edge ayarları

DualSense Edge yarından itibaren oyuncularla buluşacak. Yeni PS5 kontrol cihazı, farklı oyunlarda daha iyi bir deneyim için kişiselleştirilebilir özellikleriyle öne çıkıyor.

Sony Interactive Entertainment’ın Baş Ürün Müdürü Tomomasa Mizuno, God of War Ragnarok, Call of Duty: Modern Warfare 2 ve FIFA 23 gibi popüler oyunlar için önerilen DualSense Edge ayarlarını paylaştı.

Elbette, DualSense Edge oyun kolunu kendinize göre ayarlamanız en doğrusu ancak aşağıdaki kurulumlar başlangıç için önemli ipuçları veriyor.

Farklı türde oyunlar için DualSense Edge ayarları

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok

  • Ayarlanabilir analog hassasiyeti: Hızlı ön ayar, hızlı kamera ayarları, hareket ve nişan alma için sol ve sağ çubuklar için tercih ettiğim çubuk hassasiyeti ayarı. Zaman zaman, dikkatli bir şekilde nişan almam ve aynı zamanda hızlı bir şekilde dönmem gereken anlarda oyun içindeyken Dinamik ön ayara geçiyorum.
  • Arka düğmeler ve düğme eşleme: Kontrol cihazını kavrayışımla uyumlu olduğu için Yarı Kubbe Arka Düğmelere geçiyorum. Bu, haritada hareket ederken ve düşmanları gözetlerken aynı anda saldırıları savuşturmamı veya baltamı hızlı bir şekilde geri çağırmamı sağlıyor.
Call of Duty, Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare 2

  • Değiştirilebilir analog başlıkları ve çubuk hassasiyeti: Sağ analog başlığımı Yüksek Kubbeli başlıkla değiştiriyorum ve daha yumuşak, daha hassas nişan almak için Hassas çubuk hassasiyeti ön ayarıyla eşleştiriyorum.
  • L2/R2 durdurma ayarı: Düşman karşılaşmalarına daha hızlı tepki vermek için genellikle hem L2 hem de R2 düğmeleri üzerindeki durdurma seçeneğini Kısa veya Orta ayarına getiriyorum.
  • Arka düğmeler ve düğme eşleme: Kendi oyun tarzım için arka düğmeleri zıplama veya ekipman değiştirme gibi eylemlerle eşleştirmeyi yararlı buldum. Böylece gergin anlarda parmaklarımı analoglardan ayırmadan oynayabiliyorum.
  • Fn düğmeleri: Ekibimle iletişim kurarken, oyun ile sohbet arasındaki ses dengesini ayarlamak için genellikle Fn düğmelerini kullanıyorum. Böylece iletişim ve düşman ekibin hareketlerini dinlemek arasında geçiş yapabiliyorum.
fifa 23, mbappe

FIFA 23

  • Ayarlanabilir analog hassasiyeti: Beceri hareketlerini kullanmamı kolaylaştıran sağ analog için Dijital ön ayarı kullanmak üzere özel profilimi ayarladım.
  • L2/R2 durdurma ve tetik ölü bölgeleri: Tetik durdurmayı Kısa ayara almanın yanı sıra tetik ölü bölgelerini ayarlıyorum. Bu iki ayarın birleştirilmesi, koşmak veya savunma yapmak için L2 ve R2 düğmelerini daha da hızlı kullanmamı sağlıyor.
  • Arka düğmeler ve düğme eşleme: Şut atmak ve pas vermek için iki arka düğmem var, böylece sahada gezinirken beceri hareketi de yapabiliyorum.

Aksiyon macera, birinci şahıs nişancı ve spor türündeki üç oyun için Sony yöneticisinin DualSense Edge ayarları bu şekilde. Yine de, dediğimiz en iyi ayarlar kendinize göre keşfettikleriniz olacak.

DualSense Edge, kişiselleştirme konusunda tatmin edici olsa da, pil ömrüyle ilgili tartışmalar var. Cihazın batarya kapasitesine dair ilk detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak, DualSense Edge kontrol cihazı, Türkiye’de 6.599 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Sizce almaya değer mi? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.