Dune: Awakening’ten yeni oynanış görüntüleri geldi

Dune: Part 2 filmi, sizi çöl gezegeninde geçen maceraya daha fazla ilgi duymaya yönelttiyse, Dune: Awakening tam da aradığınız oyun olabilir.

Conan Exiles geliştiricisi Funcom tarafından ilk kez 2022’de duyurulan Awakening, Arrakis’te geçen bir açık dünya hayatta kalma MMO oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Stüdyo heyecanla beklenen yeni Dune oyunu için kısa bir oynanış fragmanı da dahil olmak üzere çeşitli tanıtımlar paylaştı.

Dune: Awakening, zorlu bir hayatta kalma deneyimi sunacak

Dune: Awakening’in yeni fragmanı, oynanış görüntülerine ek olarak çöl topraklarında hayatta kalmanın ne kadar zorlu olacağını gözler önüne seriyor.

Tehditler arasında öldürülemeyen ve kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz dev solucanlar da olacak. Ornitopter savaşları ve kapsamlı üs oluşturma seçenekleri gibi özellikler de öne çıkıyor.

Ayrıca dünyada seyahat etmek için kullanabileceğiniz araçlar ve parkur mekanikleri de sergileniyor. Suyun hayatta kalmak için en önemli şey olduğunu söylemeye gerek yok…

Funcom, oynanışa ek olarak oyunun Frank Herbert kitaplarından uyarlanma sürecini ve Denis Villeneuve’ün filmlerinin görsel hikaye anlatımını nasıl genişleteceği hakkında daha uzun bir tanıtım paylaştı.

Geliştiriciye göre Dune: Awakening, sandbox hayatta kalma oyunlarının zorlayıcılığı ve yaratıcılığını, çok oyunculu oyunların sosyal etkileşimleriyle birleştiren benzersiz bir açık dünya hayatta kalma MMO’su olacak.

Dune, Awakening, oynanış, tanıtım

Hikaye boyunca film ve kitaplardan karakterlerle tanışırken, müttefikler ve düşmanlar edinecek ve kurduğu ilişkileri kullanarak kumların altında yatan sırları açığa çıkaracaksınız.

Dune: Awakening’in geniş karakter yaratma seçenekleriyle kendinize bir kimlik oluşturacak ve Mentat’ların ve Bene Gesserit gibi uzmanların öğrettiği beceri ve yeteneklerle hünerlerini geliştirebileceksiniz.

Dune, Awakening, Arrakis, savaş

Tek alanda uzmanlaşmış bir usta veya birden fazla alanda yetenekli birisi olabileceksiniz. Ayrıca silahlar, zırhlar, araçlar, aletler, modifikasyonlar ve çok daha fazlasını üretebileceksiniz.

Arrakis’in destansı manzaralarında kapsamlı bir üs kurup, Kalkan Duvarı’nın ötesinde araziyi değiştiren yıkıcı Coriolis fırtınaları sayesinde ortaya çıkan yeni ve değerli doğal kaynakları toplamanın yanı sıra su ve baharata hükmetmelisiniz.

Dune, Awakening, hava savaşı, ornitopter

Elbette çölde kumsolucanı olma ihtimaline karşı attığınız her adıma karşı dikkat etmelisiniz. Ayrıca ölümcül pusulardan büyük savaşlara; piyadeler, kara ve hava araçlarının birbirleriyle mücadelesine dahil olacaksınız.

Dune dünyasının kontrolünü ele almak için lonca oluşturup Büyük Hanedanlardan biri ile müttefik olarak rakiplerinin üstesinden gelmeli ve değerli kaynakları kontrol ederek ekonomik üstünlüğü eline almalısınız.

Dune: Awakening, PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.