EA, DICE LA stüdyosunun ismini Ripple Effect Studios olarak değiştirdi

Electronic Arts, DICE LA stüdyosunun isminin Ripple Effect Studios olarak değiştirildiğini duyurdu. Geliştirici, DICE, EA Gothenburg ve Criterion Games ile birlikte Battlefield 2042 üzerinde çalışmaya devam edecek. Ayrıca stüdyo yakında kendi oyununu geliştirmeye başlayacak.

Yeni isim, küçük bir fikrin dünyayı değiştirebileceği dalga etkisi (veya kelebek etkisi) olarak tanımlanıyor. Yani, küçük değişikliklerin büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabileceğini ifade ediyor. İsim değişikliği birdenbire verilen bir karar olmadı. Respawn Entertainment Başkanı Vince Zampella, DICE LA’in başına getirildiğinde stüdyonun isim değişikliğine gitmesi bekleniyordu.

Ripple Effect Studios, EA çatısı altında kendi kimliğini oluşturacak

Battlefield 2042

Ripple Effect Studios Genel Müdürü Christian Grass, isim değişikliğinin nedenini şu sözlerle açıkladı: “DICE LA olarak yaptığımız işten gurur duyuyoruz ve DICE ekibi sonsuza kadar DNA’mızın bir parçası olacak. Ancak son sekiz yılda kendi kültürümüzü ve iş modelimizi geliştirdik. Geleceğe bakmak, ekibi genişletmek ve kendi kimliğimizi oluşturmak için heyecanlıyız.”

Vince Zampella, DICE Stockholm’ün destek stüdyosu oldukları önceki markalarından uzaklaşmak ve kendilerine yeni bir imaj vermek istediklerini belirtmişti. Ancak isim değişikliği koronavirüs salgını nedeniyle uzun sürdü. Stüdyoda yönetim kadrosu açısından değişen bir şey olmadı. Grass, aynı zamanda Respawn Entertainment‘taki ekibi denetleme görevine devam eden Zampella ile birlikte çalışmaya devam edecek.

Ripple Effect Studios yakında henüz duyurulmamış yeni oyunu üzerinde çalışmaya başlayacak. Zampella, daha önce stüdyonun nişancı ekibi olduğunu ve muhtemelen bu doğrultuda ilerleyeceklerini belirterek ipucu verdi. Ancak söz konusu proje hakkında hiçbir ayrıntı açıklanmadı. Şu anda stüdyo hem Los Angeles ekibinde hem de uzaktan çalışacak geliştiriciler için yoğun bir şekilde iş ilanı veriyor.

Ripple Effect Studios ayrıca Battlefield 2042 üzerinde çalışan dört stüdyodan biri olarak kalacak ve oyunculardan ilham alan bir deneyime odaklanacak. Ayrıca rekabetçi olmayan ve eğlenceli bir sandbox modu olması beklenen Battlefield Hub‘ın 22 Temmuz’da EA Play Live’da duyurulması bekleniyor. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.