Marvel’s Guardians of the Galaxy sadece tek oyunculu, güçlü bir hikayeye sahip olacak

Eidos Montreal geliştiricileri Mary DeMarle ve Partick Fortier, Marvel’s Guardians of the Galaxy oyununun güçlü bir hikaye ile sadece tek oyunculu oynanabileceğini açıkladı. Stüdyo başlangıçta oyuna kooperatif ve çok oyunculu bileşenler eklemeyi düşünse de, sonunda oyuncuları lider karakter Peter Quill (Star-Lord) ile sınırlamaya ve karakterin diğer koruyucularla iletişim kurabilmesine karar verdi.

İlk olarak E3 2021 etkinliğinde duyurulan Marvel’s Guardians of the Galaxy, Square Enix’in stüdyosu Eidos Montreal tarafından geliştiriliyor. Tek oyunculu aksiyon-macera oyunu, kahramanların galaksi boyunca yaşadığı maceraları konu alacak ve Marvel evreninden tanınmış karakterleri içerecek. Guerrilla Games’ten Simon Larouche’un daha önce Eidos Montréal’de çevrimiçi oyun yönetmeni olarak çalıştığı ve Guardians of the Galaxy’nin çok oyunculu modunun iptal edildiği ortaya çıkmıştı.

Marvel, stüdyoya Guardians of the Galaxy karakterlerini tasarlarken özgürlük tanıdı

Marvel's Guardians of the Galaxy, Square Enix

Kıdemli Anlatı Direktörü Mary DeMarle, Gamesindustry.biz ile yaptığı bir röportajda, Marvel’ın kendilerine kahramanları oluştururken özgürlük tanıdığını açıkladı. DeMarle, stüdyonun karakterlerin film veya çizgi roman versiyonlarına odaklanmak yerine, Marvel’ın talep ettiği gibi karakterlerin özüne sadık kalıp kendilerine özel olarak şekillendirdiğini söylüyor.

Kıdemli oyun yönetmeni Patrick Fortier ise Guardians of the Galaxy oyununu neden hikaye odaklı ve tek oyunculu olarak tasarladıklarına açıklık getirdi. Fortier, “Hikaye aracılığıyla Koruyucuların özüne ulaşacağımız oldukça açık hale geldi. Eğer anlatı yapacaksanız, canlı hizmet veya çok oyunculu oyunlar için mutlaka elverişli olacak değil.” dedi. Stüdyonun Shadow of the Tomb Raider gibi diğer tek oyunculu oyunlardaki deneyimi de, yeni projeleri için verilen kararın şekillenmesine yardımcı oldu.

DeMarle, stüdyonun tek oyunculu, güçlü bir hikaye oluşturmaya odaklanabildiğini belirtiyor. Marvel’s Guardians of the Galaxy’de oyuncular Star-Lord’un yerine geçecek ve diğer üyeleri hedefe motive etmek veya manipüle etmek için çeşitli sosyal mekanikler verilecek. DeMarle’a göre benzersiz ve öngörülemeyen bir karakter ekibiyle çalışmak, daha güçlü bir anlatı oluşturmaya izin veriyor.

Marvel’s Guardians of the Galaxy, 26 Ekim‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek. Oyun hakkında gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.