EA, FIFA serisinin ismini değiştirme fikrini değerlendiriyor

Electronic Arts, gelecekteki futbol oyunlarında FIFA isminden vazgeçebileceğini açıkladı. EA ve FIFA’nın arasındaki isim hakları sözleşmesi önümüzdeki yıl sona erecek ve yayıncı, serinin ismini değiştirmeyi seçebilir. Belki de FIFA 23 hiç gelmeyecek.

EA Sports başkan vekili Cam Weber bir blog yazısında, EA’in FIFA ile yaptığı müzakerelerin ardından FIFA serisini yeniden adlandırma olasılığı üzerinde durduğunu belirtti. Weber, “Bu, futbol dünyasındaki diğer tüm resmi ortaklıklarımızdan ve lisanslarımızdan ayrı olarak FIFA ile aramızdaki isim hakları sözleşmemizi gözden geçirdiğimiz anlamına geliyor.” dedi.

FIFA ve EA arasındaki sözleşme bitiyor

EA, FIFA, oyun serisi

EA ve FIFA’nın arasındaki mevcut anlaşma 2022 yılı boyunca devam edecek. Yani ikilinin yeniden anlaşmaya varmak için yaklaşık 1 yılı var. Yayıncı, FIFA’nın dışında 300’den fazla farklı grupla; 100 stadyum, 700’den fazla takım ve dünya çapında 30 ligden 17.000’den fazla sporcuya erişim sağlayan ayrı lisans anlaşmaları olduğunu açıkladı.

Weber, açıklamasına şöyle devam etti: “Oyuncular için en anlamlı ortaklıklara ve lisanslara sürekli olarak yatırım yapıyoruz ve bu nedenle oyunumuz, ikonik UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, CONMEBOL Libertadores, Premier Lig, Bundesliga ve LaLiga Santander, diğerlerini oynayabileceğiniz konumda. Ortaklıklarımızın kapsamı ve lisanslı içerik ekosistemimiz, şimdi ve gelecek yıllar boyunca EA Sports futbol oyunlarımıza rakipsiz özgünlük getirmeye devam etmemizi sağlayacak.”

Kısaca EA, başka gruplarla anlaşmaları olduğu için gelecekteki oyunlarda rahatlıkla isim değişikliğine gidebilir. Yayıncıdan Konami’nin PES serisini sonlandıran eFootball‘da yaptığı gibi farklı bir adlandırma görebiliriz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.