Embracer Group, beş farklı oyun ve eğlence şirketini satın aldı

İsveçli oyun devi Embracer Group, Neverwinter ve Star Trek Online geliştiricisi Perfect World Entertainment ve destek stüdyosu Shiver Entertainment dahil olmak beş yeni stüdyoyu satın aldığını duyurdu. Şirket, sürekli büyüyen eğlence imparatorluğunu genişletmeye devam ediyor.

Gearbox Entertainment, Perfect World Entertainment‘tan sorumlu operasyon grubu olacak. Toplam 125 milyon dolarlık anlaşma nakit ve Embracer hisseleri arasında bölündü. Perfect World, bağımsız olarak çalışacak olsa da, bünyesindeki PWE Publishing ve Cryptic Studios da Gearbox’a katılacak. Öte yandan PWE Publishing, Gearbox’ın yayıncılık bölümünü güçlendirecek.

Shiver Entertainment, Saber Interactive operatif grubuna eklenen iki oyun stüdyosundan diğeri oldu. Geliştirici, eski EA çalışanları John Schappert ve Jason Andersen tarafından yönetiliyor ve geliştirmeyi destekleme, oyunları diğer platformlara taşıma konusunda uzman. Stüdyonun şu anda geliştirilmekte olduğu kendi projeleri var.

Embracer, animasyon, akış ve eğlence şirketleri de aldı

Embracer Group

İkinci stüdyo, Macaristan merkezli bir animasyon stüdyosu olan DIGIC olarak açıklandı. Şirket, en çok satan oyunlar için ticari fragmanlar ve sinematiklerin yanı sıra akış platformları için animasyonlar yapıyor. DIGIC, kendi projelerinin yanı sıra Gearbox, THQ Nordic, Coffee Stain ve Koch Media gibi diğer operasyon gruplarında devam eden projelere yardımcı olacak. Bu satın almalara ilişkin finansal ayrıntılar belirtilmedi.

Koch Media, şu anda dördüncü stüdyo satın alımı Spotfilm Networx üzerinde kontrole sahip operasyon grubu olacak. Spotfilm, Almanya’nın önde gelen yayın şirketi (AVOD) ve ayrıca iki adet akış kanalına sahip. Her iki taraf da bu satın almanın finansal ayrıntılarını açıklamayı kabul etmedi.

Son olarak, Embracer Group, kendi başına bir operasyon grubu kuracak olan Dark Horse Media‘yı da satın aldı. Dark Horse, The Mask, Time Cop, Father’s Day ve Ghost dahil olmak üzere yaklaşık 300 IP‘ye sahip. Embracer, bazı film, TV ve çizgi roman markalarının PC, konsol, VR ve mobil oyunlara uyarlanabileceğini umuyor. Bu işlemin finansal detayları da ticari nedenlerle açıklanmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.