Elden Ring PS5 sürümünün dosya boyutu ve önyükleme tarihi belli oldu

Elden Ring, oyuncuların en çok beklediği oyunlardan biri ve Şubat ayında oyuncularla buluşacak. PlayStation Network sunucularından çektiği verileri paylaşan Twitter kullanıcısı PlayStation Game Size, aksiyon RPG oyununun PS5 dosya boyutunu ve önyükleme tarihlerini açıkladı.

Elden Ring’in PS5 konsolundaki dosya boyutu, ilk gün yaması olmadan yaklaşık 45 GB olacak. Oyunu lansman gününde vakit kaybetmeden oynayabilmek için iki gün önceden 23 Şubat 2022‘de indirip yükleyebileceksiniz. Elden Ring, göz alıcı grafiklere ve devasa dünyaya sahip olduğu için dosya boyutunun ilk gün güncellemesiyle daha da yükselmesi olası.

Elden Ring dünyasının inşasına yardımcı olan yazar George R. R. Martin, yakın zamanda yayınladığı bir blog yazısında oyunun inanılmaz göründüğünü belirten bir blog yazdı. Aksiyon RPG oyunu PS5’te 3840 x 2160p çözünürlük (4K), 60 FPS, HDR ve ray tracing (ışın izlemeyi) desteğiyle gelecek.

Ray tracing, lansman sonrası güncellemeyle oyuna eklenecek. Ancak özelliğin ilk gün yamasıyla mı yoksa daha sonra yapılacak bir güncelleme aracılığıyla mı geleceği henüz bilinmiyor. Elden Ring’in PlayStation, Xbox ve PC donanımlarındaki performansıyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Elden Ring, Tarnished olarak yüzük yok edildikten ve Lands Between‘in felakete sürüklendikten sonra Elden Lord olma yolculuğunuzu konu alıyor. Macerada yüzüğü geri getirmeye çalışırken yarı tanrılara ve güçlü yaratıklara karşı savaşmak zorunda kalacaksınız.

Elden Ring, 25 Şubat 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun fiyat ve sürüm bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca kaçırdıysanız, 20 dakikalık kapsamlı oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.