Epic Games, Fortnite filmi çekmeyi düşünüyor

Epic Games, eğlence sektöründe oyunların yanı sıra daha fazla alana yayılmayı planlıyor. Oyun devinin medyaya yayılma planlarının bir parçası olarak uzun metrajlı bir Fortnite filmi çekmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Gelen raporlara göre, Epic Games’te Fortnite film uyarlaması fikri üzerinde değerlendirmeler sürüyor. Ayrıca stüdyonun markalarını çeşitlendirmenin bir yolu olarak, video programlamaya odaklanan bir eğlence biriminin kurulma olasılığı üzerinde de duruluyor.

Tüm bunların Special Projects’in yeni başkanı Jason McGatlin de dahil olmak üzere üç eski Lucasfilm çalışanının bu yıl Epic Games bünyesine katıldığını belirtiliyor. McGatlin daha önce Lucasfilm’de Fiziksel Prodüksiyon başkan yardımcısı olarak görev yaptı ve Disney tarafından yayınlanan tüm Star Wars filmlerinin baş yapımcısıydı. Lynn Bartsch ve Chris Furia ona katıldı.

Fortnite, Epic Games

Epic Games’in Fortnite filmi için malzemesi bol

Fortnite filminin ne zaman geleceği veya izleyicilere ne anlatacağı bilinmiyor. Bununla birlikte, hikayesinin sınırlarının çok geniş olabileceğine şüphe yok. Oyunun hikayesi, canlı etkinlikler, ara sahneler ve kampanyalarla sezonlar boyunca ilerledi. Öte yandan battle royale oyunu, şimdiye kadar sayısız film ve dizi karakterini oyuncularla buluşturdu.

Epic Games, Marvel ve DC evreninden kahramanların yanı sıra John Wick, Ghostbusters, The Mandalorian, The Walking Dead, Predator, Street Fighter, Tomb Raider, God of War, Horizon Zero Dawn, Rocket League gibi daha birçok film, dizi ve oyun karakterini Fortnite oyuncularıyla buluşturdu. Hatta popüler sporcular ve yayıncılar da oyunda yer aldı.

Şimdilik Fortnite filminin içeriği hakkında tahminde bulunmak zor. Epic Games tarafından resmi açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.