Epic Games, Horizon Chase geliştiricisi Aquiris’i satın aldı: Fortnite üzerinde çalışacaklar

Epic Games, Horizon Chase ve Wonderbox gibi oyunların Brezilya merkezli geliştiricisi Aquiris Game Studio’yu satın aldı.

Oyun devinin ilk olarak 2022 başlarında yatırım yaptığı stüdyo, Latin Amerika’daki ilk stüdyosu Epic Games Brezilya’nın temelini oluşturacak. Anlaşmanın bedeli açıklanmadı.

2007 yılında kurulan ve merkezi Porto Alegre şehrinde bulunan Aquiris, Epic’in amiral gemisi battle royale oyunu Fortnite üzerinde çalışacak.

Ayrıca Wonderbox, Horizon Chase 2 ve Looney Tunes: World of Mayhem gibi daha önce yayınlanan oyunlarını desteklemeye devam edecek.

Epic Games Brasil

Artık Epic Games Brezilya’nın stüdyo yöneticisi olan Aquiris CEO’su Mauricio Longoni, anlaşmanın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Epic Games’e katılmamız, çalışmalarına devam edeceğimiz Wonderbox, Horizon Chase 2 ve Looney Tunes: World of Mayhem gibi unutulmaz oyunlar yaratma konusundaki başarımıza dayanıyor.

Fortnite’ın geleceğine katkıda bulunmak için oyun geliştirmede Unreal Engine deneyimimizden yararlanmaktan mutluluk duyuyoruz. Aquiris, Brezilya ve Latin Amerika’da oyun geliştirmede ön saflarda yer aldı ve Epic Games’in bir parçası olmak, tüm sektör için bölgemizdeki geliştiricilere ışık tutacak.”

Epic Games’in Oyun Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alain Tascan ise yeni kazanımlarına dair şöyle konuştu:

“Aquiris ekibinin dünyanın ilgisini çeken yenilikçi oyunlar yaratma konusundaki etkileyici yeteneklerini ilk elden gördük ve onları Epic Games’e davet etmekten heyecan duyuyoruz. Epic Games Brasil’in kurulmasıyla birlikte bölgenin sunduğu muazzam yetenekten yararlanmayı ve Latin Amerika’da varlığımızı sağlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Epic’in aldığı son büyük stüdyo, Rock Band ve Dance Central’in geliştiricisi Harmonix olmuştu. Stüdyo, Fortnite için müzikal yolculuklar yaratmayı planladığını söylemişti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.