Epic Games, Rock Band’in geliştiricisi Harmonix’i satın aldı

Epic Games, Rock Band ve Fuser gibi hit müzik oyunlarının arkasındaki geliştirici Harmonix’i satın aldı. Harmonix, Activision tarafından alınan Guitar Hero serisinin de orijinal yaratıcısıydı.

Harmonix, Fuser ve Rock Band Rivals’ı desteklemeye devam ederken, Fortnite için müzikal yolculuklar oluşturmak için Epic Games ile birlikte çalışacak. Battle royale oyunu, son yıllarda müzikal etkinlikler ve oyun içi konserlerle rekor katılımlara imza atıyor. Stüdyo, bu açıdan Fortnite’a önemli ölçüde destek olabilir.

Fortnite, Travis Scott

Harmonix, anlaşmanın ardından yaptığı açıklamada, “Bir müzik oyununun ne olabileceğini yeniden tanımlamayı amaçladık. Şimdi, benzersiz müzikal oyun deneyimlerimizi Metaverse‘e getirirken, beklentilere bir kez daha meydan okumak için Epic ile birlikte çalışacağımız için heyecanlıyız.” ifadelerine yer verdi.

Rock Band için bir süre daha desteklenmeye devam edecek. Rock Band Rivals‘ın 25. Sezonu şimdiden planlandı ve 26. Sezon ve sonrası için fikirler hazırlık aşamasında. Fuser için de DLC planlarında ve etkinliklerde herhangi bir değişiklik olmayacak. Kısaca Harmonix şu anda devam eden oyunlarından ve sunucularından desteğini çekmeyecek. Öte yandan daha fazla Rock Band enstrümanı üretmeyi düşünmüyor.

Ekibin bundan sonra Epic Games ile Fortnite için müzikal yolculuklar ve yeni oynanış yolları yaratmaya çalışacağı bildirilse de henüz detaylı bir açıklama yapılmadı. Yine de oyuna daha fazla etkileşimli müzikal özellikler getirmesini bekleyebiliriz. Fortnite’ın daha önce yapmış olduğu muazzam konserlere ve müzikal etkinliklere daha fazlası eklenebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.