Eski Call of Duty yöneticisi, Blizzard’ın yeni başkanı oldu

Activision’ın Call of Duty markasından sorumlu eski genel müdürü Johanna Faries, Blizzard Entertainment’ın yeni başkanı olarak atandı.

Yönetici, Ekim 2018’de Call of Duty espor biriminin başkanı olarak Activision’a katıldı. Ardından Nisan 2021’de popüler birinci şahıs nişancı serisi için genel müdür pozisyonuna geldi.

Görevden ayrılan eski başkan Mike Ybarra’nın yerini alacak olan Faries’in yeni rolü, Pazartesi günü personele gönderilen bir bildirimle doğrulandı.

Yeni başkan Twitter/X hesabından da paylaştığı mesajda aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Activision, Blizzard ve King kesinlikle farklı oyunlara, kültürlere ve topluluklara sahip farklı şirketler. Call of Duty’nin sabahları oyunculara hizmet vermek üzere uyanışının, Blizzard’ın dünyasındaki çarpıcı oyunlardan farklı olabileceğini unutmamak önemli: Her biri farklı oyun deneyimlerine, onları çevreleyen topluluklara ve gerekli başarı modellerine sahipler. Bunu Blizzard’ın lider ekibiyle görüştüm ve evrenlerimizi daha da yükseğe taşımayı keşfetmeye başlarken, bu dinamiklere duyarlılıkla ve Blizzard’a derin bir saygıyla göreve geliyorum.

Blizzard’ın büyümesine yardımcı olmak için elimden gelen her şeyi yapmaya, size ve her biri kendine özgü ve özel olan oyunlarımıza özen ve önem vermeye kararlıyım. Mevcut ve gelecekteki oyuncu topluluklarımıza hizmet etme ve Blizzard’ın oyun yapımına yaklaşımının ayırt edici özelliği olan mükemmellik, gösteriş ve yaratıcı yetkinliğe yönelik ortak tutkuyu daha da güçlendirme becerimiz konusunda iyimserim.”

Geçtiğimiz hafta Microsoft; Xbox, Bethesda ve Activision Blizzard’da 1.900 çalışanı işten çıkarmayı planladığını duyurdu. Başkan Ybarra ve baş tasarım sorumlusu Allen Adham da Blizzard’dan ayrılan isimler arasında yer aldı.

Bu arada stüdyonun, Ocak 2022’de duyurduğu Odyssey kod adlı hayatta kalma oyununun gün yüzü göremeden iptal edildiği ortaya çıktı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.