Eski Sony yöneticisine PS4’e özel Deep Down soruldu: Hiçbir fikrim yok

Deep Down, 2013 yılında PS4’e özel bir aksiyon RPG oyunu olarak duyurulmuştu. Ancak aradan geçen yıllara rağmen Capcom cephesinden hâlâ ses çıkmadı. Eski bir Sony yöneticisi dahi oyuna ne olduğunu bilmiyor.

Bloomberg’den Jason Schreier, eski SIE Worldwide Studios başkanı Shawn Layden ile röportaj bir röportaj yaptı. Layden, PS4’e özel Deep Down hakkında gelen soruya birkaç saniye düşünerek, “Hiçbir fikrim yok” cevabını verdi. Neler olduğunu bilse bile konuyu tartışması pek olası değil. En azından onu cevap verebilecek kişiler listesinden silebiliriz.

Schreier, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Haber bültenine dahil etmediğim bir şey var. Ona PS4’e özel Deep Down‘a ne olduğunu sordum (2013’te duyurulmuş, sonra ortadan kaybolmuştu). Bir an düşündü ve cevap verdi: ‘Hiçbir fikrim yok.'” ifadelerine yer verdi.

Deep Down, Dragon’s Dogma ve Dark Souls serilerinden ilham alan dungeon crawler tarzı bir oyundu. Oyun ilk olarak 2013 yılında duyuruldu ve Rockstar Games’in PS3’e özel oyunu Agent gibi ortadan kayboldu. Deep Down’ın hala geliştirme aşamasında olduğuna dair raporlar zaman zaman ortaya çıksa da, 2016 yılında geliştirme sürecinin sıkıntıda olduğu netleşti.

Capcom’un Deep Down markasını yenilediği bir sessizlik döneminin ardından yapımcı Yoshinori Ono, 2019 yılında oyundan tam olarak vazgeçmediğini söyledi. Ancak Ono, yirmi yıllık uzun bir serüvenin ardından şirketten ayrıldı. Deep Down’ın geleceğine dair şu anda hiçbir fikrimiz yok.

Deep Down hakkında ortaya çıkan son haberler oyunun rafa kaldırılmadan önce neredeyse tamamlanmış olduğunu ortaya koyuyordu. Capcom oyunu gelecekte karşımıza çıkaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.