Ghost of Tsushima’nın yeni güncellemesiyle tilkiler artık daha sevimli!

Muhteşem manzaralarından heyecan verici aksiyona kadar Ghost of Tsushima, oyuncuların gönlünde taht kurdu. Bununla birlikte, oyunun en sevilen özelliklerinden biri, oyuncuları Inari tapınaklarına yönlendiren tilkiler olabilir.

Ghost of Tsushima ve Iki Adası genişlemesi için yayınlanan yeni bir güncelleme oyundaki tilkileri her zamankinden daha sevimli hale getirdi. Oyunlardaki evcilleştirilebilir hayvanlara dair paylaşımlar yapan Twitter hesabı Can You Pet The Dog, tilkilerin artık sevilme beklentisiyle patilerini mutlu bir şekilde yere vurdukları görüntüleri paylaştı.

Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere, tilkiler artık heyecanlı sesler çıkararıp olduğu yerde ayaklarını vurarak sabırsızca sevilmeyi bekliyor. Ardından kendini yere atarak göbeğini sevdiriyor. Öyle ki, keşke tilkiler evcil hayvan olsaydı dedirtiyor.

Elbette İki Adası’nda evcilleştirebileceğiniz başka hayvanlar da var ancak hiçbir sevilmek için dans eden bir tilkiden daha tatlı olamaz! Geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan 1.1 güncellemesi, oyuncuların köpeklerle arkadaş olup onları sevmesine olanak tanıyordu. Ayrıca Ghost of Tsushima Director’s Cut, yavru kedi ve maymunları da listeye ekledi.

Ghost of Tsushima’nın tilkileri, oyuncuları toplanabilecek çeşitli tılsımlar içeren iyi gizlenmiş tapınaklara yönlendiriyor. Yani onlara biraz sevgi borçlusunuz. Geliştirici Sucker Punch, oyun piyasaya sürüldükten iki hafta sonra oyuncuların 8.8 milyon kez tilki sevdiği paylaşmıştı.

Son yıllarda hayvanlar oyunlarda önemli roller edinmeye başladı. Hatta oyundaki karakterlere hayat veren oyuncularla birlikte hareket yakalama çalışmalarına bile katılıyor. Umuyoruz ki, hayvanlar oyunlara ve hayatımıza daha fazlasını katarlar. Ghost of Tsushima, The Last of Us Part II, Assassin’s Valhalla ve daha birçok oyunda güzel örnekler görüyoruz.

Hayvanlar demişken, Fallout 4 oyununda Dogmeat’e ilham kaynağı olan köpek River‘ı da unutmadık… River, geçtiğimiz Haziran ayında hayatını kaybetmiş ve sevenlerinin yüreğini burkmuştu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.