Evil Dead: The Game, 2022 yılına ertelendi

Evil Dead film serisiden ve Ash vs Evil Dead dizisinden ilham alan çok oyunculu oyun Evil Dead: The Game, Şubat 2022’ye ertelendi. İlk olarak The Game Awards 2020’de duyurulan oyunun başlangıçta 2021’de PC ve konsollara gelmesi planlanıyordu.

Boss Team Games ve Saber Interactive tarafından geliştirilen hayatta kalma korku oyunu, ekibin beklentileri karşılayacak bir oyun sunma isteğinden ötürü gecikecek. Bu süre, geliştiricilerin oyuna tek oyunculu bir seçenek eklemesine de izin verecek. Böylece pandemi döneminde ertelenen projelere bir yenisi daha eklenmiş oldu. Geliştiriciler, Evil Dead oyununun önümüzdeki yılın Şubat ayına ertelese de net bir tarih belirtmedi.

Evil Dead: The Game, seriden ikonik karakterleri oyun dünyasına taşıyacak

Evil Dead, The Game

Evil Dead’in oyun uyarlamasında Bruce Campbell’ın canlandırdığı ikonik Ash karakteri de dahil olmak üzere Scotty, Lord Arthur, Kelly Maxwell, Pablo Simon Bolivar ve daha pek çok karakterle seriden çeşitli karakterlerin rolünü üstlenebileceksiniz. Kötü olmayı seçerseniz, Kandarian Demon‘ı kontrol ederek Deadite’ların, iblislerin çevredeki öğelerin ve kazazedelerin içine girerek Ash’i ve diğer oyuncuları avlayıp ruhlarını yutmaya çalışacaksınız.

Üç orijinal filmden ve Starz’ın dizisinden ilham alan bir dünyada dört kazazededen oluşan bir takım olarak oynarken, keşfedip, yağmalayıp, üreterek korkunuzu yönetecek ve dünyalar arasındaki geçidi kapamak için anahtar eşyaları bulacaksınız. Oyunda kooperatif aksiyonun yanı sıra PvP seçenekleri de olacak. Planlanan tek oyunculu bileşen hakkında henüz ayrıntılar açıklanmadı.

Evil Dead: The Game, Predator: Hunting Grounds ve Friday the 13th: The Game gibi video oyunlarına dönüşen diğer korku filmi serilerini takip ediyor. Benzer şekilde asimetrik çok oyunculu bir oyun olan Dead by Daylight, Evil Dead ve son olarak Resident Evil dahil olmak üzere birçok korku karakterini bir araya getirerek büyük başarı elde etti.

Yayıncılar Boss Team Games ve Saber Interactive, oyunun tam çıkış tarihini ve bilmediğimiz diğer özelliklerini açıkladığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.