Mass Effect Legendary Edition, satış performansıyla EA’in beklentilerini aştı

Mass Effect Legendary Edition, yayıncı Electronic Arts’ın ilk satış tahminlerini aştı. EA CEO’su Andrew Wilson, popüler bilim kurgu üçlemesinin yenilenen oyunlarını bir araya getiren koleksiyonun satış performansını beklentilerin çok üzerinde çıkardığını ve hayranların seriye olan tutkusunu yeniden ateşlediğini belirtti.

EA, Mass Effect üçlemesini yeniden hayranlarıyla buluşturan sürümü, Mayıs ayında piyasaya sürdü. Orijinal oyunları tek bir yerde toplayan Legendary Edition, güncellenmiş grafikler ve yaşam kalitesi iyileştirmelerinin yanı sıra fotoğraf modu içeriyordu. Geliştirici BioWare genel olarak serinin güncellenmiş ve nostaljik özellikleri arasında bir denge kurdu.

Mass Effect Legendary Edition

Andrew Wilson, yaptığı açıklamada, “İlk üç Mass Effect oyununun remaster‘ı olan Mass Effect Legendary Edition’ın piyasaya sürülmesi, dünyanın dört bir yanındaki hayranların tutkusunu yeniden ateşleyerek satış performansını beklentilerimizin çok üzerine çıkardı.” dedi.

Wilson ayrıca, Fallen Order’ın başarısıyla birlikte, şirketin hem Mass Effect hem de Star Wars Jedi: Fallen Order‘a olan ilginin devam ettiğini belirterek, her ikisine ve daha fazla şaşırtıcı IP’ye yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Devam oyunu hakkında henüz bir bilgi bulunmamakla birlikte, proje yönetmeni Mac Walters, Mass Effect için bir TV dizisi yapmak istediğini öne sürdü.

Mass Effect Legendary Edition ve Star Wars Jedi: Fallen Order, PS4, Xbox One ve PC platformlarında mevcut. Fallen Order, Harizan ayında ücretsiz PS5 and Xbox Series X/S güncellemeleri almıştı. Öte yandan EA Motive, hayatta kalma korku oyunu Dead Space‘i yeniden geliştirerek seriyi canlandırmayı deniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.