Fall Guys: Ultimate Knockout, Guinness Dünya Rekoru kırdı

Fall Guys: Ultimate Knockout, şimdiye kadar en çok indirilen PlayStation Plus oyunu olarak Guinness Dünya Rekoru kırdı. Çok oyunculu platform oyunu Ağustos 2020’de Steam’de 7 milyondan fazla satmış ve en çok indirilen PS Plus oyunu olmuştu. Bu başarı artık resmi olarak Guinness Dünya Rekorları tarafından kaydedildi.

Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Fall Guys, tüm zamanların en çok indirilen PlayStation Plus oyunu olarak Guinness Dünya Rekorları’na eklendi. Bunu mümkün kılan hepinize teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verildi. Rekoru getiren indirme sayısı henüz bilinmiyor ancak PlayStation API’sinden alınan veriler, oyunun ilk 9 günde 8 milyondan fazla indirildiğini gösteriyordu.

Fall Guys, PS Plus oyunu olarak piyasaya sürülmüştü

Fall Guys: Ultimate Knockout, ilk olarak Ağustos 2020‘de PlayStation Plus oyunu olarak piyasaya sürüldü. Çabucak indirme listelerinin zirvesine yükseldi ve rakiplerini geride bıraktı. Oyunun PS4 konsollarındaki ücretsiz lansmanı oyunun popülerlik kazanmasına yardımcı oldu ve oyun devi Epic Games, geliştirici Mediatonic’i satın almaya karar verdi.

Battle royale türünü benzersiz bir şekilde ele alan Fall Guys, oyuncuları renkli parkurlar ve rekabetçi turnuvalarda karşı karşıya getiriyor. Oyun, ilk yılını geride bıraktı ve diğer oyunlar, karakterler ve markalarla çok sayıda içerik anlaşması yaptı. Kena: Bridge of Spirits kostümleri bunun en son örneği. Ayrıca Mediatonic, bu yılın başlarında Ratchet & Clank‘ı oyuna getirmek için Sony ile birlikte çalıştı.

Rekabetçi platform oyunu şu anda beşinci içerik sezonunda ve gelecek yeni içeriklerin neler olduğu henüz bilinmiyor. Oyun popülerliğini sürdürüyor ve Steam’de sürekli olarak ortalama 10.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşıyor. Bu rakam, konsol oyuncularıyla daha da büyüyor. Eh, Fall Guys’ın başarısının tesadüf olduğunu söylemek zor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.