Death Stranding’in PS4 kayıtlarını PS5 sürümüne aktarmak için son bir teslimat gerekiyor

PlayStation oyunları için nesiller arası kayıt aktarımı en büyük şikayetlerden biri. Yeni oyunlarda USB sürücüsü veya PS Plus bulut depolama alanından çekmek. Bazı nesiller arası oyunlar ise orijinal PS4 sürümünün kurulu olmasını istiyor. Death Stranding Director’s Cut ise kayıt dosyanızı PS4’ten PS5’e aktarmak için son bir teslimat yapmanızı gerektiriyor.

Death Stranding kayıt dosyanızı yeni nesile aktarmak için PS4 sürümünün başlatmalı ve bir teslimat terminali bulmalısınız. Oradaki, Sistem menüsünden “Kayıt Verilerini Dışa Aktar” seçeneğini seçip daha sonra PS5’te Death Stranding Director’s Cut’ı başlatarak ana menüden oyunu yükleme bölümünden kaydınızı içe aktarmalısınız.

Death Stranding PS4 kayıtları PS5’e nasıl aktarılır?

Kayıt aktarımı oyunun kargoculuk temasına uygun olması için mi böyle tasarlandı? Bilemiyoruz. Kısaca özetlemek gerekirse Death Stranding’in PS4 sürümünden Director’s Cut’a kayıt taşımanız için bekleyen teslimatınızın olmaması gerekiyor. Eğer yeni nesil sürüme geçmek istiyorsanız, aktif teslimat görevi olmamalı.

Bekleyen siparişleri tamamlama ve teslimat terminaline gitme gereksinimi, oyunun PS4 ve PS5 sürümleri arasında kayıt transferinden daha güçlü bir köprü oluşturuyor. Ne olursa olsun, PS4’ten PS5’e herhangi bir kayıt taşıma işlemi bu kadar zor olmamalı. Ancak Death Stranding’in türü gereği vakit öldürmeyi seven bir oyun olduğu için çok da yadırgamadık.

Koşma simülatörünün Director’s Cut sürümü PS5’e özel çıktı ve PlayStation Store’da 439 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Yeni nesil sürümün ek özelliklerine ve oynanış görüntülerine buradan göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.