Fallout 4’ün yeni nesil sürümü, PS Plus üyelerine gecikmeli sunulacak

Güncelleme: Bethesda, PS Plus abonelerinin Fallout 4 için yayınlanan yeni nesil güncellemeye erişmesini engelleyen sorunların artık çözüldüğünü duyurdu.


Fallout 4 oyuncuları sonunda yükseltilmiş sürümlere kavuştu. Oyunu PlayStation Plus aracılığıyla oynayanların bir süre daha beklemesi gerekecek.

Dün yayınlanan ücretsiz güncelleme, oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerine sahip olanların PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerine yükseltmelerine olanak tanıyor.

Ancak Fallout 4’ün PS4 sürümünü daha önce PS Plus aracılığıyla elde eden oyuncular, yükseltme seçeneğinin olmadığını ve PS5 sürümünü ayrı olarak satın almaları gerektiğini farketti.

Fallout 4 yükseltmesi yakında PS Plus üyeleriyle buluşacak

Bethesda, oyuncuların kafasındaki soru işaretini gidermek için açıklama yaparak yeni nesil sürümü satın almanın gerekli olmadığını belirtti:

“PlayStation Plus Extra üyelerine yönelik ücretsiz Fallout 4 yeni nesil güncellemesiyle ilgili bazı kafa karışıklıkları gördük. Fallout 4’ün yeni nesil güncellemesi, PlayStation Oyun Kataloğu aracılığıyla PlayStation Plus Extra üyelerine sunulacak. Ekipler bunun üzerinde çalışırken sabrınızı takdir ediyoruz.”

Fallout 4, yeni nesil, yükseltme

Başlangıçta geçen yıl gelmesi planlanan ücretsiz güncelleme, PS5 ve Xbox Series X/S için Performans ve Kalite modu ayarlarının yanı sıra kararlılık iyileştirmeleri ve çeşitli düzeltmeler içeriyor.

Ayrıca yayıncıya göre oyuncular kıyamet sonrası RPG oyununu 60 fps ve artırılmış çözünürlük gibi geliştirmelerle oynayabilecek. The Commonwealth’te yeniden ziyaret etmek için iyi bir sebep.

Fallout 4 yükseltmesi tam zamanında geldi. Amazon’un Fallout dizisi büyük ilgi gördü ve oyun uzun zaman sonra en yoğun zamanlarını yaşıyor. Yakalanan başarının ardından dizinin 2. sezonu onaylandı.

Yeni nesil güncellemeyi yüklediniz mi? Sizce oyuna geri dönmeye değer bir cilalama çalışması olmuş mu? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.