Fallout 76, Steam’de eş zamanlı oyuncu rekoru kırdı

Fallout 76, Amazon Prime Video tarafından yayınlanan dizi uyarlamasının ardından Steam’de eş zamanlı oyuncu sayısını yükseltmeye devam ediyor.

Serinin en son oyunu olan Fallout 76, SteamDB verilerine göre dün en yüksek 73.368 eş zamanlı oyuncuyu gördü. Günler geçtikçe bu rakam daha da artarak kartopu etkisiyle çığa dönüşebilir.

Hayatta kalma temalı aksiyon RPG oyunu, PC’de ilk olarak Bethesda’nın kendi istemcisiyle aracılığıyla yayınlandı ve iki yıl sonra Steam kullanıcılarıyla buluştu.

Aynı zamanda oyunun Xbox Game Pass hizmetine dahil olduğunu hatırlatalım. Yani oyuncu sayısının Steam’de göründüğünden çok daha fazla olduğu söylenebilir.

Amazon, Fallout, Prime Video, dizi

Fallout dizisi seriye canlılık getirdi

Amazon’un Fallout dizisinin başarı yakalamasıyla birlikte sadece Fallout 76 değil, serinin tüm oyunları satışlarını ve oyuncu sayısını yukarı çekti.

Örneğin, Fallout 4 geçen hafta Avrupa’da en çok satan oyun oldu. 2015 yılında piyasaya sürülen oyunun satışları bir önceki haftaya göre %7500’den fazla artış gösterdi.

Steam’de son 24 saatte en yüksek 164.190 eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Seriden üç oyun daha Avrupa’da en çok satan 10 oyun arasında yer aldı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Fallout 76, hayatta kalma, aksiyon RPG oyunu

Fallout 76, başarısız bir lansman yaparak serinin parlak gidişatına gölge düşürmüştü. Ancak yıllardır düzenli olarak desteklenen oyun, dizinin de rüzgarını arkasına alarak tercih edilmeye başladı.

Bombaların düşüşünden 25 yıl sonrasında geçen oyunda sığınak sakinleriyle birlikte bir kez daha nükleer kıyamet sonrası Amerika’ya adım atıyorsunuz.

Çok oyunculu açık dünyada, geniş Çorak Topraklar’ı keşfetme imkanı sağlayan yeni macerada yeni tehditlere karşı tek başınıza veya yerel gruplarla birlikte çalışmalısınız.

Bu arada, Amazon, dizinin 2. sezonuyla geri döneceğini resmi olarak açıkladı. Görünüşe göre Fallout fırtınası uzun bir süre daha devam edecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.