Fallout 4 geçtiğimiz hafta Avrupa’da en çok satan oyun oldu

Fallout 4, Amazon Prime Video’nun Fallout dizisinin yayına girmesiyle birlikte geçen hafta Avrupa’da en çok satan oyun oldu.

GSD verilerine göre (GamesIndustry.biz aracılığıyla), 2015 yılında çıkan oyunun satışları önceki haftaya göre %7500’den fazla artış göstererek Avrupa listelerinde zirveye yükseldi.

GSD (Game Sales Data), tüm Avrupa’daki dijital oyun satışlarını ve 15 büyük Avrupa ülkesindeki kutulu oyun satışlarını takip ediyor. Ancak veriler Nintendo gibi bazı yayıncıları hariç tutuyor.

Fallout, dizi, Amazon

Fallout 4 satışlarındaki muazzam artış, Fallout dizisinin Amazon Prime Video’da izleyicilerle buluşması ve diziyi kutlamak için oyunlarda yapılan indirimlerden kaynaklanıyor.

SteamDB verilerine göre aksiyon RPG oyunu, eş zamanlı oyuncu sayısını yaklaşık 5 kat artırarak son 24 saatte 100 binden fazla oyuncuya ulaştı. Rekor, 9 yıl önce 473 bin eş zamanlı oyuncuyla kırılmıştı.

Fallout 4, Dogmeat, River

Avrupa’da geçen hafta en çok satan oyunlar (Dijital + Kutulu)

Seriden üç oyun daha Avrupa’da en çok satan 10 oyun arasında yer aldı. Geçtiğimiz hafta bölgede en çok ilgi gören oyunların listesi şöyle:

  1. Fallout 4 (Bethesda)
  2. Helldivers 2 (Sony)
  3. EA Sports FC 24 (EA)
  4. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
  5. Call of Duty: Modern Warfare 3 (Activision Blizzard)
  6. Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
  7. Hogwarts Legacy (Warner Bros.)
  8. Fallout 76 (Bethesda)
  9. Fallout: New Vegas (Bethesda)
  10. Fallout 3 (Bethesda)

Veriler, Türkiye’deki dijital oyun satışlarını da kapsıyor. Dizinin etkisiyle Fallout 4 başta olmak üzere serinin oyunları bir süre daha listelerin üst sıralarında kalacak gibi görünüyor.

Bu arada Fallout 4 önümüzdeki hafta PS5 ve Xbox Series X/S ve PC’de yeni nesil güncellemesini alacak. Ayrıca oyuna yeni içerikler de gelecek. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Amazon’un dizi uyarlamasını izlediniz mi? Sizce oyunların kıyamet sonrası dünyasını ve atmosferini başarılı bir şekilde yansıtıyor mu? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.