Final Fantasy 14’ün Xbox sürümünün için çıkış tarihi duyuruldu

Final Fantasy 14 yakında Xbox Series X/S konsollarına geliyor. Oyunun çıkış tarihi, Xbox Partner Preview etkinliğinde fragman eşliğinde duyuruldu.

Square Enix’in popüler MMORPG’si, 21 Mart’ta Xbox oyuncularıyla buluşacak. Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, 21 Mart – 19 Nisan tarihleri ​​Starter Edition ayrıcalıklarını ücretsiz alabilecek.

Starter Edition, ana oyun Realm Reborn’un yanı sıra Heavensward ve Stormblood genişlemelerini içeriyor. Ayrıca 30 günlük ücretsiz oyun süresi sunuyor.

Oyunun çıkış tarihi duyurusuyla birlikte yayınlanan yeni hikaye fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Final Fantasy 14, Xbox’ta neler sunacak?

Final Fantasy 14, Xbox Series X’te 4K grafikleri desteklerken, hem Series X hem de Series S’te SSD avantajı sayesinde hızlı yükleme sürelerinden yararlanacak.

Oyunun Ücretsiz Deneme sürümü, Xbox’ta da geçerli olacak. Oyuncular, ana oyunun yanı sıra ilk iki genişleme Heavensward ve Stormblood’un herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın 70. seviyeye kadar oynayabilecek.

Final Fantasy 14, Final Fantasy XIV

Denemede 70. seviyeye ulaşanların maceraya devam edebilmek için 12.99 dolarlık (şimdilik 414 TL) bir aylık ücret ödemeleri gerekecek. Pamuk eller cebe…

Final Fantasy 14’ün açık betası geçtiğimiz Şubat ayında sadece yeni oyuncular için gerçekleştirilmişti. Artık Square Enix hesabı olan tüm oyunlar maceraya Xbox konsollarında devam edebilecek.

Xbox Partner Preview sırasında The Sinking City 2 de sahne aldı. Devam oyunu önümüzdeki yıl konsollara ve PC’ye gelecek. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.