Final Fantasy 14’ün Xbox Series X/S için açık beta tarihi belli oldu

Square Enix, Xbox Series X/S oyuncularının Final Fantasy 14 açık betasına katılabilecekleri tarihi sonunda duyurdu.

Xbox oyuncularının popüler MMORPG oyununu deneyebileceği açık beta, 21 Şubat Çarşamba günü TSİ 11:00’de başlayacak. Testin ne kadar süreceği henüz belirtilmedi.

Final Fantasy 14, Stormblood

Başka bir platformda FF14 hesabına sahip olanlar açık betaya katılamayacaklar. Square Enix şimdilik yalnızca yeni oyuncuları hedefliyor.

Yayıncı, resmi sitesinden yaptığı duyuruda, “Açık beta testi yalnızca Final Fantasy 14’ü ilk kez oynayacak yeni oyunculara açık olacak. FF14’ün sürekli genişleyen dünyasını ve macerasını daha önce hiç deneyimlememiş Xbox sahibi arkadaşlarınızı davet etmek için bu fırsatı değerlendirin.” dedi.

Öte yandan Square Enix hesaplarında oyuna sahip olan oyuncular, Xbox’ta tam sürüm çıktığında sorunsuz bir şekilde oynamaya devam edebilecek.

Final Fantasy 14, Final Fantasy XIV

Final Fantasy 14, Xbox’ta yeni nesil bir deneyim sunacak

Final Fantasy 14’ün Xbox Series X sürümü 4K grafikleri desteklerken hem Series X hem de Series S sürümleri SSD avantajı sayesinde hızlı yükleme sürelerinden yararlanacak.

PlayStation ve PC’de mevcut olan Ücretsiz Deneme sürümü, Xbox’ta da geçerli olacak. Oyuncular, ana oyunun yanı sıra ilk iki genişleme Heavensward ve Stormblood’un tamamını, sürede herhangi bir kısıtlama olmaksızın 70. seviyeye kadar oynayabilecek.

Ancak 70. seviyeye ulaştıklarında maceraya devam edebilmek için 12.99 dolarlık bir aylık ücret ödemeleri gerekecek. Zengin eğlencesi denebilir.

Final Fantasy 14, İlkbahar aylarında Xbox oyuncularıyla buluşacak. Çıkış tarihi henüz net olarak duyurulmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.