Final Fantasy 16: The Rising Tide genişlemesinin çıkış tarihi duyuruldu

Square Enix, Final Fantasy 16 genişlemesi The Rising Tide’ın çıkış tarihini açıkladı. Yeni DLC, oyunun 1.30 güncellemesiyle birlikte gelecek.

The Rising Tide, 18 Nisan 2024’te ikinci genişleme olarak oyuna dahil olacak. PS5’e özel oyunun ilk DLC bölümü olan Echoes of the Fallen, geçtiğimiz yılın Aralık ayında oyuncularla buluşmuştu.

Yayıncı, Clive and Co.’nun yolculuğunda hikaye içeriğinin nasıl genişleyeceğine çok daha iyi bir bakış sunan yeni bir hikaye fragmanı yayınladı. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Final Fantasy 16 – The Rising Tide neler içeriyor?

Gösterişli savaşlarıyla bilinen Final Fantasy 16 için daha da fazla sinematik karşılaşma yolda gibi görünüyor. Fragmanın asıl vurgusu ise Ifrit ve Leviathan arasındaki savaş.

The Rising Tide fragmanının açıklama kısmındaki metin, merakla beklenen yeni hikaye bölümüne dair daha fazla detay sağlıyor:

“Gizli sığınağa, çok merak uyandırıcı bir isteği içeren mühürsüz bir mektup gelir: Leviathan’ın uzun süredir kayıp olan hükümdarı, Eikon of Water’ın kurtarılmaya ihtiyacı vardır. Clive ve arkadaşları, çağrıya kulak vermek için unutulmuş bir halkın trajik tarihini ortaya çıkaracakları mavi gökyüzünün altındaki gizli bir ülke olan Mysidia’ya yolculuk yapmak zorundadır.”

Yeni genişleme seviye sınırını Hikaye ve Aksiyon Odaklı Modlar için 60 ve Final Fantasy Modu için 110’a yükseltecek. Clive’e yeni Eikon Yetenekleri verirken, oyun sonu içeriği arayanlar Kairos Gate adlı yeni içerikte ekstra zorluklar ve liderlik tabloları da içerecek.

The Rising Tide genişlemesi ayrı olarak 19 dolara satın alınabilecek. Ayrıca 24 dolarlık Final Fantasy 16 Expansion Pass’in parçası olarak alınabilecek.

Final Fantasy 16, Final Fantasy XVI

Final Fantasy 16’nın 1.30 sürümü de duyuruldu

Square Enix, oyunun 1.30 sürümünün de 18 Nisan’da tüm oyunculara ücretsiz olarak sunulacağını ekledi. Yapılan bazı iyileştirmeler şöyle:

  • Yeni “Quick Complete” işleviyle hemen görev vericisine dönün
  • Önemli karakter görevleri için simge güncellemeleri
  • Oyuncuların beş adede kadar benzersiz Beceri ve Yetenek seti kaydetmesine olanak tanıyan yeni bir Beceri Seti özelliği
  • Yetenekler ve Aksesuarlar daha kolay kullanım için ayarlandı
  • Yeni “Custom” kontrol cihazı türü özgürce kişiselleştirilebilen düğme düzenlerine olanak tanır
  • Fotoğraf Moduna ton düzeltme, ekran efektleri ve daha fazlası eklendi
  • Çok sayıda yeni orkestra rulosu eklendi

Final Fantasy 16 şu anda sadece PS5 platformunda mevcut. Oyunun PC sürümü gelecek olsa da henüz bir çıkış tarihi verilmedi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.