GTA 6’nın çıkış tarihi 2026 yılına ertelenebilir

GTA 6 şimdiye kadarki ilgiye bakılırsa, tarihin en çok beklenen oyunu olabilir. Sabretmek zaten zor ancak yeni bir rapor, oyunun ertelenebileceğini bildiriyor…

Kotaku‘ya göre GTA 6 hakkında bilgi sahibi kaynaklar, Rockstar’ın hedefinin 2025’in İlkbaharı olmasına rağmen, oyunun çıkış tarihinin 2025 Sonbaharına kaymasının mümkün olduğuna inanıyor.

Rockstar’ın geliştirmenin geride kalması nedeniyle hibrit çalışma modelinden vazgeçip çalışanları ofise çağırdığı ve yönetimin oyunun bir sonraki yıla kaymasından endişe duyduğu iddia ediliyor.

Ekibin hedefleri tutturamaması durumunda GTA 6’nın 2026’ya ertelenmesinin şu anda bir “acil durum planı” olarak ihtimaller arasına alındığı öne sürülüyor.

GTA 6, Lucia, Jason, soygun

GTA 6, oyun sektöründe yeni bir dönüm noktası olacak

Rockstar, GTA 6’nın ilk fragmanı geçtiğimiz Aralık ayında yayınladı. Yalnızca 24 saat içinde 90 milyondan fazla izlenme elde eden görüntüler yeni bir rekordu.

Tanıtımla birlikte popüler aksiyon serisinin yeni oyununun, Miami’nin kurgusal bir versiyonu olan Vice City’de geçeceği ve biri kadın iki oynanabilir karaktere sahip olacağı doğrulandı.

Oyun şirketlerinin işten çıkarmalarla küçülmeye gittiği şu zor dönemde GTA 6, sektöre can suyu olabilir. Analistler, sektöre ilgiyi artıracak şimdiye kadarki en önemli oyunun yolda olduğunu düşünüyor.

PS5 Pro

Hatta Sony’nin bile uzun süredir söylentilere konu olan PS5 Pro’yu yeni GTA oyununa göre planladığı düşünülüyor. Yükseltilmiş donanımın bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

PS5 Pro, standart modele göre daha güçlü olsa da, oyunun cihazda 60 fps oynanamayacağı bildiriliyor. Bunun sebebi, GPU’ya göre daha sınırlı bir yükseltme alan CPU olacak gibi görünüyor.

Rockstar’ın bir sonraki GTA 6 tanıtımını ne zaman yapacağı henüz belli değil. Ancak geliştiricinin önünde uzun bir yol var ve oyunu tekrar sergilemek için acele etmeyecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.