Fizik tabanlı uzay oyunu Heavenly Bodies’in çıkış tarihi duyuruldu

Fizik tabanlı uzay simülasyonu oyunu Heavenly Bodies, 7 Aralık 2021’de PS4, PS5 ve PC’ye geliyor. Geliştirici 2pt Interactive, konsolda PlayStation’a özel olan oyunun çıkış tarihini, benzersiz fizik sistemini gösteren yeni bir oynanış fragmanıyla duyurdu.

Heavenly Bodies, basit bir oyun gibi görünse de, zorlu kontrolleriyle komik anlara sahne olacak gibi görünüyor. Oyunda numune toplamaktan sistemleri düzenlemeye, sorunları gidermeye kadar bir astronotun hayatını deneyimleyecek ve yer çekimsiz ortamda uzayın yalnızlığıyla uğraş vereceksiniz. Uzay görevlerine, tek başınıza veya bir arkadaşınızla gitmeyi seçebileceksiniz.

Heavenly Bodies, DualSense ve DualShock 4 kontrol cihazında karmaşık bir kontrol şemasıyla gelecek. Tuşlar ve tetikler, karakterlerin uzuvlarını hareket ettirmesini ve nesneleri tutmasını sağlayacak. Oyunda ayrıca daha küçük bir uzay gemisine binerek asteroitlerden mineraller toplayabileceksiniz. Ancak dikkatli olun, yanlış bir dönüş, tutamadığınız bir nesne, uzay boşluğunu boylamanıza neden olabilir.

Yine de bu sadece bir uzayda hayatta kalma mücadelesi değil. Fragmana göre görevler, uzay istasyonunun içindeki çiçekleri sulamayı bile içeriyor. Ayrıca bozulan parçaları onarmak ve çöpleri temizlemek gibi rutinler de var. Hatta yer çekimsiz ortamda diğer oyuncuya tutunabilir ve onunla birlikte görevlerde iş birliği yapabilirsiniz. Sadece yanlışlıkla vakum kilidini açmayın!

Heavenly Bodies, 7 Aralık 2021’de PS4, PS5 ve PC için piyasaya sürülecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.