Forza Motorsport’un çıkış tarihi duyuruldu: İlk gün Game Pass’te

Microsoft, Xbox Games Showcase’in bir parçası olarak platformuna özel yeni Forza Motorsport oyununun çıkış tarihini duyurdu.

Forza Motorsport, 10 Ekim 2023’te Xbox Series X/S ve PC’ye çıkacak. Ayrıca oyun, bulut sürümüyle Xbox One üzerinden de oynanabilecek.

Yarış serisinin yeni oyunu çıktığı gün Xbox Game Pass hizmetine de gelecek. Oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Forza Motorsport, Xbox Series X/S’in gücünden tam olarak yararlanacak

Yeni Forza oyunu, tek oyunculu bir kariyer moduna ve çevrimiçi bileşenlere sahip olacak. Oyunda 500’den fazla otomobil ve dünyaca ünlü pistler yer alacak.

Microsoft ayrıca oyunun son teknoloji yapay zeka ve gelişmiş fizik kullandığını ortaya koydu. Xbox Series konsollarının tam gücünden yararlanarak şimdiye kadarki en güzel, teknik olarak en gelişmiş oyun olarak sıfırdan inşa edildi.

Forza Motorsport, Xbox Game Pass

Yarış oyununun ilk olarak 2023 İlkbaharında piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Daha sonra yılın ikinci yarısına ertelendi. Sonunda Xbox Games Showcase’de net bir çıkış tarih açıklandı.

Forza Motorsport ilk olarak 2005 yılında Xbox için gelmişti. Orijinal oyunun geliştiricisi Turn 10 Studios seriyi yıllar sonra yeni nesil konsollar için yeniden başlatıyor.

Microsoft, oyunun tek oyunculu moduyla ilgili daha fazla ayrıntıyı 13 Haziran’da Forza Monthly yayını sırasında açığa çıkaracak. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.