Senua’s Saga: Hellblade 2, 2024’te çıkacak

Ninja Theory, Xbox Games Showcase’de Senua’s Saga: Hellblade 2 için yeni bir fragman paylaştı. Oyunun önümüzdeki yıl çıkacağı duyuruldu.

Senua’s Saga: Hellblade 2, 2024’te Xbox Series X/S ve PC oyuncularıyla buluşacak. Xbox’ın stüdyoyu satın almasının ardından oyunun PlayStation’a gelmeyeceği biliniyordu.

Yeni fragman Xbox Series X’ten elde edilen görüntüleri içeriyor ve Senua’nın bir mağarayı keşfedişini gösteriyor.

Senua’s Saga: Hellblade 2 gerçekçiliğiyle öne çıkıyor

Ninja Theory, Hellblade 2’yi ilk olarak The Game Awards 2019’da duyurmuştu. Açıkçası çıkış tarihinin önümüzdeki yıla planlanması hayal kırıklığı oldu.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun, fragmandaki karakter modellemesi ve yansımalarıyla grafik kalitesi konusunda iddialı bir yapım olacağının sinyalini bir kez daha veriyor.

Devam oyunu 19. yüzyılda İzlanda’da geçiyor. Bu yüzden ekip manzaraları yeniden oluşturmak için fotoğrafçılık, fotogrametri ve uydu verileriyle çalışmaları için bölgeye sanatçı ve ses ekipleri gönderdi.

Senua's Saga, Hellblade 2

Karakter cephesinde, gerçek kostümler yaparak onları taradılar. Yeni nesil dijital karakterler sunmak için Epic Games ile iş birliği yapıldı.

Yeni macerada oyuncuları zorlu bir yolculuk bekliyor. Savaşlar daha gerçek ve acımasız olacak. Bu nedenle Senua’yı canlandıran Melina ve tüm animatörler iki yıldır eğitim görüyor.

Senua’s Saga: Hellblade 2, 2017 yapımı Hellblade: Senua’s Sacrifice’ın devamı niteliğinde olacak. İlk oyun da atmosferi, hikaye anlatımı ve mekanikleriyle oyunculardan ve eleştirmenler tarafından iyi karşılanmıştı.

Yeni oyun hakkında daha fazlası ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Kaçıranlar önceki oynanış fragmanını buradan izleyebilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.