FromSoftware’in sahibi Kadokawa, Octopath Traveler geliştiricisini satın aldı

FromSoftware’in ana şirketi Kadokawa, Japon oyun geliştirme stüdyosu Acquire’ı satın aldı. Anlaşmanın bedeli açıklanmadı.

Tokyo merkezli geliştirici, Square Enix’in Octopath Traveler oyunlarının yanı sıra Tenchu, Way of the Samurai ve Abiba serilerindeki çalışmalarıyla tanınıyor.

Stüdyo, 1994 yılında kuruldu ve 148 kişiyi istihdam ediyor. Kadokawa, son mali raporunda anlaşmaya dair şunları söyledi:

“Oyun işindeki stratejimizin bir parçası olarak oyunlarda IP yaratma imkanımızı güçlendirmek için Acquire Corp.’un tamamına sahip olarak bir yan kuruluş haline getirdik. Milyonlarca satan hit oyunlara imza atan şirketi satın alarak, oyunla ilgili mevcut yan kuruluşlarımızla sinerji yaratmayı, grup çapında planlama ve geliştirme yeteneklerimizi güçlendirmeyi ve konsol oyunları kataloğumuzu geliştirmeyi umuyoruz.”

Elden Ring

FromSoftware, Elden Ring genişlemesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor

Kadokawa, gelir raporunda FromSoftware’in üzerinde çalıştığı Elden Ring genişlemesi Shadow of the Erdtree hakkında kısa bir güncelleme de yaptı:

“Şu anda Elden Ring için DLC’sinin geliştirilmesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz ancak şu anda bir çıkış tarihi açıklamadık.”

Shadow of the Erdtree, Elden Ring’in ilk yıl dönümünden kısa bir süre sonra duyurulmuştu. Stüdyo, Aralık 2023’te yaptığı güncellemede DLC’nin biraz uzakta olduğunu bildirmişti.

Genişlemenin henüz tanıtılmamış olması da biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Şu ana kadar sadece duyuruya eşlik eden bir konsept görseli gördük.

Kadokawa’nın Acquire ile birlikte bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Planlar açıklanırsa sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.