Helldivers 2, Steam’de güçlü bir çıkış yaptı

Helldivers 2, bugün PS5 ve PC için piyasaya sürüldü. Oyun, karışık yorumlara rağmen Steam’de iyi bir başlangıç yaptı.

Kooperatif nişancı oyunu, SteamDB verilerine göre 58.640 eş zamanlı oyuncuyu gördü. Bu rakam, önümüzdeki günlerde, hafta sonunun da etkisiyle daha da yükselebilir.

Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen ve PlayStation’ın yayıncılığını üstlendiği oyun, şu anda Steam’de en çok oynanan 17. oyun konumunda.

Helldivers 2 aynı zamanda Call of Duty ve son günlerde gündemden düşmeyen Palworld gibi büyük hitlerin ardından Steam’de gelir açısından en çok satan ikinci oyun oldu.

Helldivers 2

Sony, platformundaki oyuncu verilerini paylaşmadığı için PS5’teki rakamlara dair bir fikir edinmek zor. Yine de State of Play tanıtımlarının da etkisiyle hatırı sayılır bir oyuncu sayısına ulaşması mümkün.

Ancak 2015 yılında çıkan Helldivers, devam oyunu kadar şanslı değildi. O da PlayStation tarafından yayınlanmasına rağmen en yüksek 6.744 oyuncuya ulaşabilmişti.

Helldivers 2

Helldivers 2, üçüncü parti bir geliştiricinin ürünü olduğu için PC’ye de geldi. Konsol devi, birinci parti oyunlarını ilk etapta en az bir yıl kendi platformuna özel yayınlıyor.

Ancak canlı hizmet oyunları bu noktada bir istisna. Çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda yüksek oyuncu sayısına ihtiyaç duyulduğu için PC de güçlü bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Helldivers 2 oyunculardan ilgi görmesine rağmen sorunlu bir başlangıç yaptı. Oyuncular, nProtect GameGuard anti hile yazılımında hatalar ve çökme sorunları bildiriyor.

Elbette bunlar, gelecek güncellemelerle düzeltilebilecek sorunlar. Aramızda oyunu oynayanlar varsa yorumlarda deneyimini paylaşabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.