Ghost of Tsushima Director’s Cut PS5 sürümünün dosya boyutu belli oldu

Ghost of Tsushima: Director’s Cut, yeni Iki Adası genişlemesi ve PS5 için geliştirilmiş özelliklerle gelecek. Sony, oyunun yakında çıkacak olan yeni nesil sürümü için PlayStation Direct sayfasını güncelledi. Mağazada yer alan bilgiler, Director’s Cut sürümünün PS5 konsollarında ne kadar yer kaplayacağını ortaya çıkardı.

Mağazaya göre Ghost of Tsushima: Director’s Cut en az 60 GB boş disk alanı gerektirecek. Yani yeni sürüm, 50 GB olan ana oyundan 10 GB daha fazla alana ihtiyaç duyacak. Elbette bu rakam oyunun kullanacağı net miktarı yansıtmıyor olabilir. Ghost of Tsushima, PS4’te 50 GB alan gerektiriyordu ancak yalnızca 35 GB civarında yer kaplıyordu. Ayrılmış alanın bir kısmı güncellemeleri de hesaba katıyor.

Ghost of Tsushima’nın yeni nesil sürümü çok fazla alan istiyor gibi gelebilir. Ancak günümüzde modern AAA oyunları için oldukça standart olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin The Last of Us Part II, 100 GB boyutundaydı ve iki Blu-ray disk ile gelmişti. Öte yandan Death Stranding: Director’s Cut, en az 71 GB alana ihtiyaç duyuyor. Call of Duty oyunlarının devasa boyutlarını söylemeye bile gerek yok.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut, yeni nesil özelliklere kavuşacak

Ghost of Tsushima, Director's Cut, Iki Adası

Ghost of Tsushima, 4K çözünürlükte 60 FPS ve DualSense desteği gibi yenilikler alacak. Ayrıca yeni İki Adası genişlemesinin yanı sıra çeşitli yeni Moğol düşmanları, evcilleştirilebileceğimiz ve etkileşime girebileceğimiz yeni hayvanlar, birkaç yeni zırh seti ve silahlar sunacak. Yeni nesil sürüm, PS5’in 3D ses ve düşük yükleme süreleri gibi donanım avantajlarından da yararlanacak.

Tüm bu yeni özellikler kulağa hoş gelse de oyuncuların yükseltmeler için ek bedel ödeyecek olması can sıkıcı. Ghost of Tsushima’nın PS4 sürümüne sahip olanların PS5 sürümüne geçmek için 285 TL ödemesi gerekecek. Öte yandan Director’s Cut PS4 sürümünü alanlar, PS5 sürümüne 96 TL ek ücretle geçebilecek. Her ne kadar oyunların PS4 ve PS5 sürümleri arasında fiyat farkı olsa da, PS5 yükseltmeleri genellikle ücretsiz olarak sunuluyor…

Ghost of Tsushima: Director’s Cut, 20 Ağustos 2021’de PS4 ve PS5 için gelecek. Geçtiğimiz hafta, Iki Adası genişlemesi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmıştı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.