PS Vita son oyunlarını aldı: Sony yeni başvuru kabul etmeyecek

PS Vita, Sony’nin yeni oyun başvuruları kapatmasının ardından son oyunlarını aldı. Mağazada piyasaya sürülen toplam altı oyun olduğu bildirildi. Konsol devi daha önce PS Vita mağazasını 27 Ağustos 2021’de kapatmayı planlamış, ancak hayranlardan gelen tepkinin ardından kararından dönmüştü.

PS Vita için onaylanan son oyunlardan ikisinin Russian Subway Dogs ve Ultra Mission olduğu biliniyordu. Moskova metrosunun başıboş köpeklerinden esinlenilen bir arcade oyunu olan Russian Subway Dogs, ilk olarak 2018’de PC için piyasaya sürülmüştü. Oyun, ilerleyen zamanlarda PS4’e de gelecek. Oyunda metroda savaşan çeşitli köpeklerin kontrolünü ele alırken kazanmak için güçlendirmeler topluyorsunuz.

Robotron: 2084 gibi eski arcade klasiklerinden ilham alan bir nişancı olan Ultra Mission da PS Vita’ya geldi. Oyun, grafikler açısından tatmin edici olmasa da, 2.99 dolar gibi bütçe dostu bir fiyatla piyasaya sürüldü. Ultra Mission zaman öldürmek isteyenler için sonsuz oyun döngüsü sunuyor.

PlayStation Vita, PS Vita

Tweet Vita Review Twitter hesabına göre dün PS Vita Store’a yukarıdakilerin yanı sıra dört oyun daha eklendi: Brotherhood United, Killer Dolls United, Witchcrafty ve Mind Maze. Bu oyunlar şu anda EU PSN’de mevcut ve diğer bölgelerde bulunmayabilir. İşte bu altı oyun, son PS Vita oyunları olarak oyuncularla buluştu.

Sony, PS Vita mağazasını kapatmaktan vazgeçse de, şirketin mağazanın kapanışıyla ilgili ilk duyurusu eleştiri toplamıştı. Birkaç geliştiricinin raporlarına göre el konsolu için piyasaya sürülmesi planlanan birçok oyun, Sony’nin kararı onlara bildirmemesi üzerine iptal edildi. Konsol devi, karar iptal edildikten sonra bile geliştiricilere oyunların yanı sıra mevcut sürümler için yamaları göndermek için 12 Temmuz’a kadar zamanları olduğunu söyledi. Sonuç olarak 20 Temmuz, mevcut Vita oyunların güncellemeleri alabileceği son günü de belirliyor.

Geçtiğimiz haftalarda PlayStation Portable (PSP) mağazası da kapatılmıştı. PSP oyunları artık PS3 ve Vita mağazaları üzerinden satılıyor. Ancak oyun içi PSP mağazası sonlandırıldı ve oyuncular artık DLC satın alamıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.