God of War Ragnarok’un sanat yönetmeni Santa Monica Studio’dan ayrıldı

God of War serisinin sanat yönetmeni Raf Grasetti, on yılı aşkın süredir hizmet verdiği Santa Monica Studio’dan ayrıldığını duyurdu.

Grasetti, 2018’de çıkan God of War’daki çalışmasının ardından PlayStation topluluğunda öne çıktı ve bu sayede stüdyoda yükseldi. Görevini devam oyunu Ragnarok’ta da sürdürdü.

Sanat yönetmeni, Twitter‘dan yaptığı açıklamada, Sony’nin ikinci evi olduğunu söyledi. Cory Barlog ve Eric Williams başta olmak üzere kendisini destekleyen geliştiricilere teşekkür etti.

Raf Grasetti, Sony Interactive Entertainment’a 2012’de katıldı. Killzone: Shadow Fall, Infamous: Second Son ve The Order 1886’da Sanat Süpervizörü olarak çalıştı.

2013 yılında Santa Monica Studio’ya geçti ve Baş Sanatçı görevinden, Sanat Yönetmenliğine yükseldi. God of War Ragnarok’taki çalışmasının ardından Kasım 2022’de Stüdyo Sanat Yönetmenliğine terfi etti.

Grasetti, bir sonraki girişimini yakında açıklayacağını söyledi. Muhtemelen yetenekli geliştiriciyi kariyerinin geri kalanında büyük projelerde görmeye devam edeceğiz.

Kratos’u seslendiren Christopher Judge, ayrılık duyurusunun ardından God of War ekibinin Grasetti’ye sahip olduğu için şanslı olduğunu belirtti.

God of War (2018) yönetmeni Barlog da onunla çalışmanın bir onur olduğunu söyledi. Ayrıca sektörden çalışan diğer birçok geliştirici iyi dileklerini iletti.

Santa Monica Studio önemli bir parçasını kaybetse de, kendisine bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.