Alan Wake 2’nin Ekim ayında çıkması bekleniyor

Remedy Entertainment’ın bir sonraki oyunu Alan Wake 2 olacak. Projede yer alan önemli bir isim, oyunun ne zaman gelebileceğine ışık tuttu.

Alan Wake’in seslendirme sanatçısı Matthew Porretta, Monsters, Madness and Magic podcast’inde konuştu. Porretta’ya göre devam oyunu, Ekim ayında gelecek gibi görünüyor.

Geliştiricinin Alan Wake 2 için 2023 hedefinde ısrarcı olduğunu biliyoruz. Artık bu aralık daha da daraldı. Porretta, katıldığı programda şunları söyledi:

“Üzerinde çalışıyorum. Ekim’de çıkması bekleniyor. Şu anda çalışmaların ortasındayız. Aslında, daha geçen hafta şirketin bulunduğu Finlandiya’daydım… Remedy, onlar harika insanlar.”

Alan Wake 2

Bu açıklamanın resmi bir duyuru olmadığını, Remedy’nin planladığı çıkış tarihi ile tam olarak uymayabileceğini unutmayın. Elbette oyunun erteleme ihtimali de her zaman var.

Alan Wake 2, The Game Awards 2021’de yapılan duyurunun ardından sessizliğe gömüldü. Duyuruda, stüdyonun ilk hayatta kalma korku oyunu olarak nitelendirilmişti.

Şubat ayındaki raporlar, oyunun neredeyse baştan sona oynanabilir durumda olduğunu bildiriyordu. Öte yandan henüz elimizde teaser fragmanı ve konsept görsellerinden fazlası yok.

Sony önümüzdeki hafta PlayStation Showcase etkinliği düzenleyecek. Belki de etkinlikte Alan Wake’in yeni oyununa yer verilebilir. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Bu arada Remedy, Control 2 ve Max Payne remake’lerinin de iyi ilerlediğini açıkladı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.