Santa Monica Studio’nun yeni oyunu henüz erken geliştirme aşamasında

God of War geliştiricisi Santa Monica Studio’nun yeni bir PS5 oyunu üzerinde çalıştığı zaten biliniyordu. Ancak stüdyo şimdiye kadar ağzını sıkı tuttu.

Hayranlar, yakın zamanda PlayStation’da yaşanan işten çıkarmalar ve oyun iptalleri nedeniyle bilgi talebinde bulunurken, kreatif yönetmen Cory Barlog yeni projelerine dair küçük bir güncelleme sağladı.

Barlog, X hesabından yaptığı açıklamada, oyunlarının erken geliştirme aşamasında bazı şeylerin oldukça iyi bir şekilde bir araya geldiğini belirtti. Görünüşe göre geliştirme süreci sorunsuz ilerliyor.

“Şu anda üzerinde çalıştığım bu şeyde bazı erken süreçte bir araya geldiğini görüyorum. Sony Santa Monica’da birlikte çalıştığım insanlar lanet olsun ki mükemmelin de ötesinde. Video oyunları harika.”

Şimdilik detaylar perde arkasında olsa da, önceki raporlar, Santa Monica’nın yeni oyununun bir RPG olabileceğine veya RPG bileşenleri içerebileceğine işaret ediyordu.

Ayrıca geliştiricinin bir bilim kurgu IP’si üzerinde çalıştığına dair söylentiler de vardı. Ancak bu projenin iptal edilmiş olabileceğine dair spekülasyonlar da vardı.

God of War 3, Remastered, Kratos

Santa Monica’dan God of War remaster’ları görebilir miyiz?

Son zamanlarda stüdyonun ilk God of War üçlemesinin remaster sürümlerini geliştirdiğine dair iddialar ortaya atıldı. Ancak geliştiricileri bu konuda yorum yapmaktan bizzat kaçındı.

Elbette, God of War Ragnarok’un devam oyununa dair umutlar da hiç sönmüyor. Santa Monica, ser verip sır vermeme konusunda uzman olduğu için bir tahminde bulunmak çok zor.

God of War’u her zaman ilk tercih olarak görsek de, stüdyo biraz nefes almak için yeni bir IP geliştirmeye yönelebilir. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.