Bethesda, The Elder Scrolls 6’nın ilk oynanabilir yapılarını oluşturdu

Bethesda, The Elder Scrolls serisinin 30. yıl dönümünü kutluyor. Yayıncının paylaştığı kutlama mesajına göre The Elder Scrolls 6 ilerleme kaydediyor.

Yayıncı, sosyal medyada ikonik RPG serisinin mazisini andığı bir paylaşımın parçası olarak, merakla beklenen devam oyununun yapım aşamasında olduğunu yineledi.

The Elder Scrolls 6 oynanabilir durumda

Paylaşımda yer alan mesajın bir paragrafında, henüz erken geliştirme aşamasında olan The Elder Scrolls 6’nın oynanabilir yapıda olduğu belirtildi:

“Son olarak, evet, bir sonraki bölüm The Elder Scrolls 6’nın geliştirme aşamasındayız. Şu anda bile. Tamriel’e dönmek ve ilk yapıları oynamak bizi aynı neşe, heyecan ve macera vaadiyle dolduruyor.”

Elbette söz konusu yapılar henüz oyunu yansıtmıyor ve büyük ölçüde geliştirmeye yardımcı olan test süreçlerini içeriyor. Yine de projenin ilerleme kaydettiğini görmek güzel.

The Elder Scrolls 6

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen The Elder Scrolls 6, E3 2018’de kısa bir teaser fragmanıyla duyuruldu. Oyun, o zamanlar geliştirme öncesi konsept aşamasındaydı.

Şirket aynı etkinlikte Starfield’ı da duyurdu ancak bilim kurgu RPG’si, o zamanlar daha ileri bir durumdaydı. Birkaç gecikmenin ardından Starfield geçtiğimiz yılın Eylül ayında piyasaya sürüldü.

The Elder Scrolls 6, Fallout 5’ten önce gelecek ve stüdyonun bir sonraki amiral gemisi oyunu olacak. Hayranlar yıllardır sabretse de önlerinde hâlâ uzun bir yol var. Serinin yönetmeni Todd Howard, yeni oyunu duyurmakta erken davrandıklarını itiraf etmişti.

The Elder Scrolls 6, Tamriel

Ayrıca Bethesda’nın eski yayıncılık başkanı Pete Hines, geçtiğimiz Ağustos ayında hayranların Starfield çıktıktan birkaç yıl sonrasına kadar oyundan haber beklememesi gerektiğini söylemişti.

Serinin ilk oyunu The Elder Scrolls: Arena, 1994’te çıktı. Ana serinin en son oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim, 2011’de piyasaya sürüldü ve Bethesda’ya göre 60 milyondan fazla kopya sattı.

The Elder Scrolls 6, Bethesda’nın Microsoft çatısı altına girmesiyle birlikte şimdilik konsolda Xbox’a özel olarak planlanıyor. Ancak Microsoft, çoklu platform yöneliminin bir parçası olarak oyunu PS5 (hatta belki PS6) oyuncularıyla da buluşturabilir.

Fantezi RPG serisinin yeni oyunu hakkında daha fazla detay ortaya çıktıkça sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.