Gran Turismo 7 sürekli internet bağlantısı gerektirecek

Sony, geçtiğimiz hafta Gran Turismo 7 için yeni bir oynanış fragmanı yayınladı. Fragmanda, çıkış tarihinin yanı sıra önceki oyundan sevilen modların geri döneceğini öğrendik. Ancak PlayStation’a özel yarış serisinin yeni oyunu sürekli internet bağlantısı gerektirecek gibi görünüyor.

PlayStation Blog‘da Gran Turismo 7 ile gelecek olan bazı modlar ve özellikler tanıtıldı. Öte yandan yazının alt kısmında ilk bakışta farkedilmesi zor olan ufak bir ayrıntı yer aldı. Yeni oyunda, Senaryo Modu, Tasarım Editörü, Manzaralar, GT Kafe, GT Auto gibi özelliklerin özelliklerin internet bağlantısı gerektirdiği belirtiliyor.

Gran Turismo 7

Bu gereksinim seriye özgü olmasa da, önceki oyun Gran Turismo Sport bir internet bağlantısı gerektiriyordu. Yine de GT Sport, başlangıçtan itibaren rekabetçi bir yarış oyunu olarak konumlandırıldığı için biraz farklıydı. Ancak yeni oyunda genelde sürekli bir bağlantı gerektirmeyen tek oyunculu senaryo modu da çevrimiçi özelliklere sahip olabilir.

Polyphony Digital başkanı ve serinin yaratıcısı olan Kazunori Yamauchi’ye göre Gran Turismo 7, hem GT hayranlarının yıllardır süregelen beklentilerine cevap veren hem de geçmişten gelen otomobil kültürünü tek bir çatı altında toplayan bir oyun olarak gelecek. Yamauchi, ana serinin devam oyununun serinin doruk noktası olacağını belirtiyor.

Popüler yarış serisinin yeni oyununda yapılan değişikliklere ve oynanış görüntülerini içeren yeni fragmana buradan erişebilirsiniz. Genel olarak Gran Turismo 7’nin GT Sport’tan gelen mirası geliştirip karşımıza çıkaracağını söyleyebiliriz. Öte yandan stüdyo, beta testine daha önce ortaya çıkan dair söylentilerinin doğru olup olmadığından bahsetmedi.

Gran Turismo 7, 4 Mart 2022‘de PS5 ve PS4 için piyasaya sürülecek. Oyun, PS5’te ışın izleme, son derece gerçekçi modellemeler, hava durumu efektleri ve güneşin konumuyla uyumlu gerçek zamanlı gölgeler gibi geliştirilmiş özellikler sunacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.