Gran Turismo 7’nin çıkış tarihi belli oldu: İşte yeni oynanış fragmanı

Gran Turismo 7, PlayStation Showcase etkinliğinde oynanış fragmanıyla karşımıza çıktı. Polyphony Digital ve Sony, yarış serisinin heyecanla beklenen yeni oyununun 4 Mart 2022‘de PS5 ve PS4 için piyasaya sürüleceğini açıkladı. Yeni fragman, senaryo modu ve tasarım editörü de dahil olmak üzere oyunun bazı ana özelliklerine kısa bir bakış sundu.

Senaryo modu, Gran Turismo 7 ile geri dönüyor. Bu mod, oyuncuların Gran Turismo dünyasında eşsiz yolculuklar yaparak yeni ve özel tecrübeler yaşayabilecekleri bir alan oluşturacak. Oyuncular, nefes kesen yarışlarda lisanslarını kazanmaya, seviye atlamak için yeterli deneyim ve koleksiyonlarını geliştirmek için kredi elde etmeye çalışacak. Senaryo ve oyunun diğer tüm özellikleri GT Dünya Haritası‘ndan başlayacak.

Gran Turismo Sport’un Tasarım Editörü de GT7’de geri dönüyor. Popüler mod, geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüne ve daha iyi erişilebilirliğe sahip olacak. GT Café geçmişten, günümüzden ve gelecekten özel otomobil koleksiyonları sunacak. Kafe, oyuncuların dünya çapındaki yarışlarından ödüller kazanmak için tamamlamaları gereken kendi görevlerine sahip olacak. Otomobiller, Brand Central ve İkinci El Otomobil Galerisi üzerinden de satın alınabilecek.

Gran Turismo 7 oynanış fragmanı:

Gran Turismo 7, oyuncuların sadece motorlarını değil, süspansiyon, şanzıman, dişliler, frenler, lastikler ve çok daha fazlasını istedikleri gibi modifiye edebilmelerine olanak tanıyacak. Özelleştirme ve bakım alanı GT Auto, yine lastik değiştirme, geniş gövde modifikasyonları yapma, güvenlik kafesi ve aerodinamik parçalar ekleme gibi özellikler sunacak. Yağ değişimi ve otomobil yıkama gibi olanakların da olduğunu ayrıca ekleyelim.

Serinin ikonik konumarı arasında yer alan Trial Mountain ve High Speed Ring gibi pek çok tarihi pist de yeni oyunla birlikte geri dönüyor. Pistlerin düzeni, modern standartlara uyması için güncellendi ve PS5 donanımından güç alan çok daha zengin detaylarla donatıldı. Grafik tarafındaki geliştirmeler, şimdiye kadarki en gerçekçi yarış simülasyonlarından birinin yolda olduğunu gösteriyor.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 için daha doğal ve gerçekçi görünen değişken zaman ve hava durumu efektleri tasarlandı. NASA’nın akademik veri tabanının da aralarında bulunduğu pek çok meteorolojik gözlem verisiyle hazırlanan bu efektler için parçacık boyutu dağılımı ve havada asılı parçacıkların yoğun dağılımı, küresel ve çevresel çapta değerlendirilerek, her günün yer ve zaman koşulları yeniden oluşturuldu.

Son olarak Scapes, 43 ülkede ve 2500’den fazla konumda otomobil fotoğrafı çekme fırsatı sunacak. Oyuncular, HDR teknolojisi ve ışın izleme (ray tracing) sayesinde otomobillerini fotoğraf gerçekliğinde çekebilecek, profesyonel efektler kullanabilecek ve hareketli çekimler yapabilecek. Ayrıca elde ettikleri görüntüleri, otomobil tutkunu geniş bir toplulukla paylaşabilecekler.

Polyphony Digital, ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi paylaşacak. PlayStation’a özel popüler yarış serisinin yeni oyunu, 2022’ye ertelenmişti. Geliştirici, beta testine dair söylentilerinin doğru olup olmadığından bahsetmedi. Ancak yolumuz uzun ve tüm detaylar zaman içinde açıklığa kavuşacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.