GRID Legends, EA Play Live’da duyuruldu: 2022 yılında gelecek

EA ve Codemasters, EA Play Live 2021’de GRID serisinin bir sonraki oyununu duyurdu. GRID Legends, campaign modunun yanı sıra oyuncuların hem pist hem de yol ortamlarında kendi yarışlarını oluşturmalarına olanak tanıyan Race Creator’a ile gelecek.

Oyunun GRID World Series olarak bilinen campaign modu, oyuncuları gerçek hayattaki görüntüleri oyunla harmanlayan bir belgesele yerleştirecek. Ravenwest Motorsport ve sürücüleri McKanes, rekor kırarak altıncı Dünya Şampiyonası’nı kazanmak istiyor. Oyuncular, bunu önlemek için takımlarıyla zorlu bir rekabete girişecek. GRID Legends daha öngörülemeyen yarışlar için benzersiz sürücü yapay zekasından faydalanacak.

Campaign modunun yanı sıra hayranların favorilerinden Drift etkinlikleri ve oyuncuların istedikleri yarış etkinliğini oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir yarış editörü mod da olacak. Oyuncular, diğer oyunculara karşı yarışmak için etkinlikleri çevrimiçi hale getirmeden önce sınıfları, pisti, tur sayısını ve hatta hava koşullarını değiştirebilecek.

GRID serisinin yeni oyunu 100’den fazla araç ve 130 pistle gelecek

GRID Legends

GRID Legends, tek kişilik, tırlar ve klasik yarış otomobilleri dahil olmak üzere 100’den fazla araç sunacak. Araçlar, Shelby Cobra 289 FIA, Audi A4 Quattro BTCC ve Aston Martin Valkyrie AMR Pro Concept gibi fragmanda yer alan araçlar dahil olmak üzere motor sporlarında her dönemi kapsayacak. Bu araçların her biri yükseltilebilecek. Codemasters, ilerleyen tarihlerde yükseltme seçenekleri hakkında daha fazlasını açıklayacaklarını belirtti.

Serinin yeni oyununda Brands Hatch ve Indianapolis gibi gerçek hayattaki pistlerin yanı sıra yanı sıra San Francisco ve Paris gibi önceki GRID oyunlarından kurgusal alanların karışımını içeren toplam 130 pist ile gelecek. Fragmanda kısa süre görünen yeni Moskova ve Londra pistleri de oyuna dahil edilecek.

GRID Legends, 2022 yılında PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye gelecek. Popüler yarış serisinin yeni oyunu, Codemasters’ın EA tarafından satın alınmasından bu yana serideki ilk oyun olacak.

GRID Legends duyuru fragmanı:

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.