Dead Space Remake, PS5, Xbox Series X/S ve PC için duyuruldu

Uzun zamandır söylentilere konu olan Dead Space’in remake sürümü sonunda resmi olarak duyuruldu. EA Motive tarafından sıfırdan geliştirilen Dead Space Remake, PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Korku serisinin yenilenen oyunu için kısa bir teaser yayınlandı.

Dün gerçekleşen EA Play Live canlı yayını, yalnızca yeni konsollar ve PC için geliştirilen Dead Space Remake fragmanıyla sona erdi. Ne yazık ki, PS4 ve Xbox One oyuncuları yenilenen sürümden mahrum kalacak. Öte yandan EA Motive, henüz bir çıkış tarihi veya detay açıklamadı. Muhtemelen merakla beklenen yeni nesil Dead Space için uzunca bir süre daha bekleyeceğiz.

Dead Space Remake teaser:

Motor içi görüntülerin yer aldığı kısa teaser, Necromorphs adı verilen uzaylı yaratıklarla dolu, karaya oturmuş bir gemi olan USG Ishimura‘nın gerilim dolu ve klostrofobik koridorlarını gösteriyor. Yaratığın koridorun sonuna yaklaştıkça bir cesetten çıktığını görülüyor. Ardından kahramanımız Isaac Clarke ve sırtındaki ikonik RIG cihazının mavi ışıkları görünüyor. Önündeki duvarda kanla yazılmış “Uzuvlarını kesin” mesajı görünüyor. Ne de olsa yaratıklara karşı hayatta kalmanın yegane yollarından biri…

Videonun sonunda Dead Space logosu ortaya çıkıyor ve USG Ishimura’nın uzayda sürüklendiğini görüyoruz. EA Play Live tanıtımı sırasında gösterilen fragmanın sonunda beliren yazılar, yeni nesil konsollar ve PC için geliştirildiğini doğruluyordu. Orijinal hakkında şu anda teaser dışında herhangi bir detay yok ancak yakında EA ve Motive’den daha fazla bilgi gelecek.

EA Play Live sırasında Dead Space Remake’in yanı sıra Battlefield 2042’nin yeni Battlefield Portal modu ve GRID Legends da sahne aldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.