GTA: The Trilogy’nin çıkış tarihi duyuruldu! İşte remastered ve orijinal oyunların karşılaştırıldığı yeni fragman

Rockstar Games, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition‘ın çıkış tarihini duyurdu. Geliştirici ayrıca GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın remastered sürümlerini, orijinal oyunlarla karşılaştıran yeni bir fragman yayınladı.

GTA: The Trilogy, 11 Kasım‘da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için gelecek. Serinin sevilen oyunlarını içeren üçleme, 70 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Koleksiyonun kutulu PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve Nintendo Switch sürümleri ise 7 Aralık’ta piyasaya sürülecek. Açıklamada kutulu PS5 sürümünden bahsedilmedi.

GTA: San Andreas – The Definitive Edition’ın bağımsız sürümü, 11 Kasım’da Xbox Game Pass‘e gelecek. GTA III – The Definitive Edition ise 7 Aralık’tan itibaren PlayStation Now oyuncularına sunulacak. Koleksiyonun orijinal oyunlarla karşılaştırıldığı yeni fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

GTA: The Trilogy ve orijinal oyunların karşılaştırması

Paket, GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın güncellenmiş sürümlerini içerecek. Oyunlar, GTA 5’ten uyarlanan modern kontroller ve yüksek çözünürlüklü görseller ve dünya genelinde iyileştirilmiş görsel doğruluk dahil olmak üzere genel yükseltmelere sahip olacak. Rockstar, yükseltmelere rağmen her oyunun orijinal hissiyatını koruyacağını vurguladı.

Kontrol tarafında güncellenmiş silah ve radyo istasyonu seçim tekerleklerinin yanı sıra hedefe kitlenme gibi özellikler olacak. Oyunlardaki mini haritalar da güncellendi ve belirli güzergahlarda ara noktalar ayarlayabilmemize olanak tanıyacak. Ayrıca başarımlar ve kupalar da yenilendi.

GTA: The Trilogy oyunları, PS5 ve Xbox Series X/S’de 4K 60 FPS oynanabilecek. Bu arada PC sürümü, Nvidia DLSS desteğiyle gelecek. Switch sürümü, jiroskop hedeflemeyi destekleyecek ve oyuncular dokunmatik ekranı kamera yakınlaştırma, kaydırma ve menüden seçim yapmak için kullanabilecek.

Rockstar ayrıca her bir oyununun daha iyi gölgeler, hava durumu ve yansımalar içeren, tamamen yeniden oluşturulmuş bir aydınlatma sistemine sahip olduğunu belirtti. Binalar, silahlar, yollar ve iç mekanlar daha yüksek çözünürlüklü dokulara sahipken, karakter ve araç modelleri de yükseltildi. Yenilenen bitki dokusu, daha pürüzsüz yüzeyler, dünya çapında yeni bir derinlik ve netlik düzeyi sağlamak için artırılmış görüş mesafeleri de var.

GTA remastered üçlemesinin yenilenen görsellerini nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.