Battlefield 2042’nin yeni Uzmanları, oynanış görüntüleri eşliğinde tanıtıldı

EA, Battlefield 2042 Uzman kadrosunun parçası olacak son beş karakteri açıkladı. Yeni duyurulan beş Uzman, oynanış görüntüleri eşliğinde tanıtıldı. DICE ayrıca açık betadan aldıkları dersleri ortaya koyan bir blog yazısı yayınladı.

Daha önce Kimble ‘Irish’ Graves, Webster Mackay, Maria Falck, Pyotr ‘Boris’ Guskovski ve Wikus ‘Casper’ van Daele tanıtılmıştı. Kalan beş Battlefield 2042 uzmanı, Navi Rao, Santiago ‘Dozer’ Espinoza, Emma ‘Sundance’ Rosier, Ji-Soo Paik ve Constantin ‘Angel’ Anghel olarak açıklandı.

Battlefield 2042’nin yeni Uzmanları ve özellikleri:

  • Navi Rao: Düşman ekipmanlarını ve diğer nesneleri hackleyebilen Siber Savaş Paketi ile birlikte gelen bir Keşif Uzmanı. Hacklenen bir hedef öldürüldüğünde, çevresindeki düşmanları tanımlayan Trojan Ağı’na da sahip.
  • Santiago ‘Dozer’ Espinoza: Patlamaya Dayanıklı SOB-8 Balistik Kalkanıyla gelen, bu sayede patlamalarda daha az hasar alan ve daha hızlı iyileşen bir Taarruz Uzmanı.
  • Emma ‘Sundance’ Rosier: Wingsuit kullanabilen ve Bomba Kemerinde Akıllı Patlayıcılar, Anti-zırh, EMP ve Scatter bombası taşıyan bir Taarruz Uzmanı.
  • Ji-Soo Paik: Gizlenen düşmanların elektromanyetik dalgayla ortaya çıkaran bir EMG-X Tarayıcıya sahip olan bir Keşif Uzmanı. Tehdit Algısı, Paik’e zarar veren düşmanları otomatik olarak tespit eder.
  • Constantin ‘Angel’ Anghel: Kendisine ve müttefiklerine zırh, cephane ve hatta yeni teçhizatlar verebilen Ekipman Kutusuna sahip olan bir Destek Uzmanı. Aynı zamanda müttefikleri hızla canlandırabilen ve zırhlarını tamir edebilen bir Travma Uzmanı.

Battlefield 2042 Uzmanları hakkında daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca yeni Uzmanlar için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Battlefield 2042 betasının ardından iyileştirmeler yapılıyor

Battlefield 2042 betası sırasında oyunculardan gelen geri bildirimler, Uzmanların ekip çalışmasına uygun olmadığını öne sürdü. EA, durumun düzeleceğini ve kalan beş Uzmanın fark yaratacağını söyledi. Ayrıca beta sürümünde eksik veya sorunlu olan müttefik ve düşman tanınırlığı, ping sistemi ve oyun içi takım iletişimi de dahil olmak üzere birçok özelliğin takım deneyimini iyileştireceğini söylüyorlar.

Öte yandan DICE, oyuncuların doldurulmayan bot sunucularına konma sayısını azaltmayı başardı. Ayrıca oyuncuların bölgelerinin dışındaki sunuculara yerleştirilmesine ve bu nedenle yüksek pinglerle karşılaşmasına neden olan sorunlarını da çözdü.

Battlefield oyuncularının Orbital haritasında Conquest modunu oynarken karşılaştığı sorunlara özel olarak aşağıdaki iyileştirmeler yapılacak:

  • Orbital haritasında deneyimleyeceğiniz Tank sayısı artırıldı. Tank sayısı PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5’te 4’ten 8’e çıkarıldı.
  • Hareket özelliklerinde değişiklikler yapıldı. Kayarken ateş etme girdisi ve hareketli nesnelere atlama yeteneği eklendi. Atlama spam’i azaltıldı.
  • Yakındaki el bombasını gösteren El Bombası Göstergesi eklendi.
  • Giriş ve Çıkış animasyonları artık daha kısa ve bazıları tamamen kaldırıldı.
  • Asansörler kapılarıyla ilgili sorunlar çözüldü.

Battlefield 2042 üzerinde yapılan iyileştirmelerin tamamına buradan göz atabilirsiniz. Popüler birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyunu 19 Kasım’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Son olarak geçtiğimiz hafta tanıtılan Hazard Zone moduyla ilgili detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.