Hasbro, Larian’ın ardından Baldur’s Gate için yeni ortaklarla görüşüyor

Baldur’s Gate IP’sinin sahibi Wizards of the Coast, geliştirici Larian’ın seriden uzaklaşmasının ardından birçok yeni ortakla görüşüyor.

Baldur’s Gate 3 geliştiricisi Larian’ın başkanı Sven Vinke geçtiğimiz ay Dungeons & Dragons evrenini bırakıp başka bir şey denemek istediklerini söylemişti.

PC Gamer‘a konuşan Hasbro ve Wizards of the Coast’un dijital strateji ve lisanslamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eugene Evans, serinin Larian sonrası geleceğini tartıştı.

Baldur's Gate 3, RPG

Evans, Baldur’s Gate 3 ile önceki oyun arasındaki 25 yıllık aranın bir daha yaşanmamasını umduklarını ve birçok ortağın seriye ilgi duyduğunu belirterek şunları söyledi:

“Şu anda birçok ortakla konuşuyoruz ve Baldur’s Gate serisinin geleceğinin nasıl olacağı sorusunu benimseyen birçok ortak bize yaklaşıyor. Buna cevap vermeden önce kesinlikle Baldur’s Gate 2’den 3’e kadar geçen 25 yılın bir daha olmayacağını umuyoruz.

Ancak zamanımızı ayırıp Baldur’s Gate’in geleceğini temsil edebilecek doğru ortağı, doğru yaklaşımı ve doğru ürünü bulacağız. Portföyümüzle ilgili tüm kararlarımızda olduğu gibi bunu da çok ama çok ciddiye alıyoruz.

Ürünlerde kiminle ortaklık kuracağımız veya hangi ürünleri dikkate almamız gerektiği konusunda karar verirken acele etmiyoruz.”

Vinke geçen ay büyük fikirleri olan bir şirket olduklarını ve Larian’ın Baldur’s Gate 3 için DLC, genişleme veya devam oyunu getirme planlarının olmadığını söylemişti.

Hasbro’nun serinin geleceğine yönelik yapacağı hamleyi merakla bekliyoruz. Ama bir sonraki oyunu başka bir şirketin ele alması toplulukta endişelere yol açacaktır. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Baldur’s Gate 3 hâlâ oyun dünyasında yankı uyandırmaya devam ediyor. RPG oyunu, 2024 BAFTA Oyun Ödülleri’nde Yılın Oyunu dahil beş ödül aldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.