Hellblade 2, Xbox Series’te 30 fps çalışacak: Performans modu olmayacak

Senua’s Saga: Hellblade 2 önümüzdeki ay Xbox ve PC oyuncularıyla buluşacak. Ancak oyunu konsolda oynamak isteyenlere kötü bir haber geldi.

Ninja Theory’nin merakla beklenen devam oyunu, Xbox Series X/S’te kilitli 30 fps oynanabilecek. Hellblade 2’de daha yüksek kare hızıyla akıcı bir seçenek sunan performans modu yer almayacak.

GamePro‘ya konuşan görsel efekt (VFX) yönetmeni Mark Slater-Tunstill, konsol sürümlerinin dinamik çözünürlükle 30 fps’de çalışacağını ve performans modu gibi ek grafik seçenekleri içermeyeceğini doğruladı.

Ancak Hellblade 2, PC sürümünde kare hızı limiti olmadan çalışacak. Böylece oyuncular, donanım gücüne göre daha yüksek fps alabilecek.

Senua's Saga: Hellblade 2

Senua’s Saga Hellblade 2 sinematik bir hissiyat verecek

Slater-Tunstill, konsollarda 30 fps sınırının deneyimi daha “sinematik” hissettirdiğini öne sürdü. Bunun Xbox Series X/S’in teknik sınırlamalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirtmedi.

Hellblade 2’nin fps kilidiyle gelmesi sosyal medyada kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı. Xbox’ın en çok beklenen oyunlarından birinin performans konusunda eksik kalması eksi bir durum.

Redfall, Xbox

Mevcut nesil konsollar daha yaşam döngülerinin yarısında ve bırakın 120 fps’yi 60 fps standardına bile ulaşamadılar. Özellikle Xbox Series S, daha düşük donanımlı olması nedeniyle geliştiriciler tarafından yük olarak görülüyor.

Senua’s Saga: Hellblade 2, 21 Mayıs’ta Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Hellblade: Senua’s Sacrifice’ın devam oyunu, tüm platformlarda sadece dijital olarak piyasaya sürülecek.

Senua’nın yeni macerası, ilk oyun gibi yaklaşık 8 saatlik bir oynanış süresi vadediyor. Ninja Theory, hayranların kısa hikayelerden daha fazla keyif aldığını düşünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.