Helldivers 2 oyuncuları, PC’de Steam ve PSN hesaplarını bağlamak zorunda kalacak

Helldivers 2 oyuncuları, PC’de oyunu oynayabilmek için Steam ve PlayStation Network (PSN) hesaplarını birbirine bağlamak zorunda kalacak.

Hesap bağlama gerekliliği, takım tabanlı nişancı oyunu ilk çıktığında da mevcuttu ancak lansman dönemindeki ilginin ciddi teknik sorunlara yol açmasının ardından geçici olarak kaldırılmıştı.

Sony ve Arrowhead Game Studios, işlevin 30 Mayıs’ta geri döneceğini ve tüm Helldivers 2 oyuncularının 4 Haziran’a kadar Steam ve PSN hesaplarını bağlaması gerektiğini duyurdu.

“Helldivers 2 çıktığındaki teknik sorunlar nedeniyle, Steam hesaplarının PlayStation Network hesabına bağlanma gereksiniminin geçici olarak isteğe bağlı olmasına izin verdik. Bu ek süre artık sona erecek.

Hesap bağlama, oyuncularımızı ve PlayStation ile PlayStation Studios oyunlarında sağlanan emniyet ve güvenlik değerlerini korumada kritik bir rol oynar. Bu, böyle davranışlarda bulunan oyuncuların yasaklanmasını sağlayarak oyuncuları sorunlardan ve istismardan korumanın ana yoludur. Ayrıca yasaklanan oyunculara itiraz etme hakkı da tanınıyor.

Bu nedenle, Steam’deki tüm yeni Helldivers 2 oyuncularının Steam hesaplarını 6 Mayıs’tan itibaren bir PlayStation Network hesabına bağlamaları gerekecek. Steam’deki mevcut oyuncular 30 Mayıs’tan itibaren zorunlu giriş bildirimini görmeye başlayacak ve 4 Haziran’a kadar Steam ve PlayStation Network hesaplarını bağlamaları gerekecek. PlayStation Network hesapları ücretsizdir ve bu bağlantıyı kullanarak kolayca açabilirsiniz: https://www.playstation.com/support/account/create-account-for-psn/

Bazılarınız için rahatsızlık verici olsa da, bu adımın hepinizin parçası olmaktan gurur duyacağı bir topluluk oluşturmaya devam etmemize yardımcı olacağının farkındayız.”

Aslına bakılırsa Steam oyuncuları, konsol üreticilerinden gelen bu tarz isteklere alışık. Microsoft da Xbox oyunlarında PC oyuncularının bir hesaba kaydolmalarını da zorunlu kılıyor.

Helldivers 2’nin bir sonraki premium Warbond DLC’si olan Polar Patriots, 9 Mayıs’ta çıkacak. Pakette yeni silahlar, zırhlar, ifadeler ve pelerinler yer alacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.