Nintendo Switch 2, Samsung üretimi bileşenler içerecek – Rapor

Nintendo Switch 2, ardı arkası kesilmeyen sızıntılarla gündemde kalmaya devam ediyor. Konsolun üretiminde Samsung imzası olduğu iddia ediliyor.

Business Korea‘ya göre Nintendo’nun yeni nesil konsolu öncelikle Samsung bileşenleriyle üretilecek. Samsung’un dökümhanesinin konsol için SoC (Çip üzerinde sistem) yapacağı öne sürülüyor.

Nintendo Switch 2’de Samsung’un 7LPH işlem düğümü aracılığıyla üretilen Nvidia Tegra T239 yongasının yer alması bekleniyor. Ayrıca 5. nesil V-NAND depolama alanı hem dahili bellek hem de oyun kartuşu belleği için kullanılacak.

Son olarak Samsung’un, yeni Nintendo konsolunun resmi ekran sağlayıcısı olma yolunda Çin merkezli birçok rakip şirketi geride bıraktığı belirtildi.

Nintendo Switch 2, konsept

Nintendo Switch 2’nin özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Söylentilere göre Nintendo Switch 2, 8 inçlik bir LCD ekrana sahip olacak. Nintendo’nun maliyetleri düşürmek için OLED yerine LCD ekran kullandığı iddia ediliyor.

Ayrıca konsolun dock’a bağlandığında 4K çözünürlüğü destekleyeceği bildiriliyor. Öte yandan el konsolu olarak kullanıldığında ise 1080p çözünürlük sunacağı söyleniyor.

Tüm bunların yanı sıra yeni Joy-Con’ların konsola manyetik vakum teknolojisiyle bağlanacağı ve cihazın Switch oyunları için geriye dönük uyumluluk sağlayacağı da gelen bilgiler arasında.

Nintendo Switch 2, Nvidia

Reuters’ın geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı bir habere göre Nintendo Switch 2, özel bir Nvidia çipinden güç alacak. Samsung’un Nvidia Tegra yongası üreteceğine dair yeni rapor bunu doğruluyor.

Nintendo, iddialara karşılık ağzını sıkı tutma konusunda kararlı ancak yeni nesil konsol çok da uzak olmayabilir. Switch 2’nin 2025 yılının ilk çeyreğinde geleceği konuşuluyor.

Kaynaklar oldukça güvenilir ve artık ateş olmayan yerden duman çıkmaz dedirtecek noktaya geldi. Gelişmeleri sizler için takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.